کلاس آموزش آشپزی در تهران - آموزشگاه سرآشپزان آسیا

بلاگ

کلاس آموزش آشپزی در تهران – آموزشگاه سرآشپزان آسیا

آشپزی یک هنر خوشمزه و دوست‌داشتنی است که در طول تاریخ، انسان‌های زیادی را شیفته‌ی خود کرده است. هیچ‌کس نمی‌تواند منکر شود که لذت خوردن یک غذای لذیذ و دل‌چسب، یکی از بزرگ‌ترین و ناب‌ترین لذت‌های دنیا است.

شاید به همین دلیل است که یادگیری هنر آشپزی، از دیرباز بین انسان‌ها جایگاهی ارزشمند داشته و در شمار هنرهای گران‌بها محسوب می‌شده است.

دوره آموزشی فست فود

در آموزشگاه آشپزی سرآشپزان آسیا تمامی دوره های ملل، فرنگی و ایرانی آموزش داده می شود. کلاس های حضوری در تهران ، بلوار فردوس برای خانم ها و آقایان برگزار می گردد. و کار بر روی مواد برای تمامی هنرجویان مجاز است.

 

در فرهنگ ما و از سالیان بسیار دور یکی از معیارهای اصلی کدبانو شدن، داشتن دست‌پخت خوب بوده است و مادرها اغلب، هنگام صحبت از ویژگی‌های دخترشان، این مورد را جزء یکی از هزار هنری که از هر انگشت دخترشان می‌ریزد به‌شمار آورده‌اند.

با پیشرفت جوامع و توسعه‌ی صنعتی، آشپزی جای خود را در دل مرد‌ها نیز باز کرد و تبدیل به یکی از مشاغل پرطرفدار و درآمدزا شد. حالا رقابت بر سر این درگرفته بود که دست‌پخت آقایان بهتر است یا خانم‌ها؟

آموزش قصابی حرفه ای و مدرن در تهران

در این کلاس آموزشی به صورت کاملا حرفه ای قصابی مدرن را یاد می گیرید همراه با مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور تماس : ۰۹۱۲۴۰۵۴۲۸۶

همین امر، موجب پیدایش رشته‌‌ی آشپزی در دانشگاه‌های مختلف دنیا شده است. دانشجویان علاقمند در برخی از این دانشگاه‌ها، تحصیلات خود را تا ۱۵ سال ادامه داده و در نهایت موفق به اخذ درجه‌ی Master Chef می‌شوند.

 

کلاس آشپزی ایرانی وسنتی

 

آموزشگاه آشپزی آقایان و خانم ها در تهران

 کلاس آشپزی در آموزشگاه آشپزی رو به جرات میشه کعبه آمال آشپزها و همه دوستداران این هنر نامید. نه فقط به دلیل اینکه افراد در آموزشگاه های آشپزی با غذا و پخت و پز سر و کار دارن، بلکه بیشتر به خاطر فرصتی که برای شکوفایی استعداد آشپزی و کسب درآمد در کنار استاد و سرآشپزان حرفه ای و همچنین دیگر هنرجویان پیدا می کنند.

🔔 برای اطلاعات بیشتر در مورد کلاس آشپزی کباب های ایرانی و ملل  بر روی تصویر بالا کلیک کنید. این کلاس آشپزی  به صورت حضوری در آموزشگاه آشپزی سرآشپزان برگزار می شود.

 

در آکادمی سرآشپزان آسیا – Best Asian Chefs Academy – همراه شما هستیم با آموزش انواع خوراک‌های ایرانی و فرنگی، نوشیدنی‌های سرد و گرم، انواع کباب و … در آکادمی سرآشپزان آسیا قدم به قدم تمامی مراحل مرتبط  با آشپزی ملل و ایرانی به شما آموزش داده می شود.

 

همانطور که می دانید آموزش نقش بسیار مهمی در رشد و اعتلای بشریت در تمام ادوار تاریخ داشته است، در این عصر کنونی نیز با پیشرفت تمام علوم، علم آشپزی نیز جان تازه ای گرفته است. دلیل اینکه آشپزی را یک علم می نامیم، این است که با سلامت انسان رابطه ای مستقیم دارد یک سرآشپز یا یک آشپز می توانند غذایی طبخ کند که شخص با میل نمودن آن غذا، نه تنها بتواند احساس سیری کند بلکه تاثیر بسزایی در سلامت فیزیکی و روانی شخص نیز داشته باشد، کما اینکه بسیاری از بزرگان و دانشمندان ما نیزهمچون ابوعلی سینا و افلاطون در بسیاری از کتب خود در مورد این موضوع مطالب بسیاری ذکر نموده اند.

 

بهترین آموزشگاه آشپزی در تهران

همانا که غذای ما داروی ما و همانا که داروی ما همان غذای ماست.

در قرن های اخیر با شناساندن علم آشپزی از طریق اساتید و بزرگانی همچون آگوست اسکوفیر ( پدر علم نوین آشپزی ) به جهانیان و آموزش فنون و رموز آشپزی اهمیت بیشتری به یادگیری آکادمیک آشپزی در جهان داده شده است که آن را به یکی از مشاغل مهارتی و پردرآمد تبدیل کرده است.

 

شعار از مزرعه تا بشقاب آگوست اسکوفیر، که هدف او از این شعار تشویق کردن رستوران ها در استفاده بیشتر از محصولات ارگانیک همچون سبزیجات و مواد پروتئینی بود که رستوران ها و مجموعه ها بتوانند خود تولید و کشت کنند و اسکوفیر با القا این تفکر بسیاری را تشویق به تولید این محصولات دسته اول و سالم نمود و این تنها یکی از خدماتی بود که اسکوفیر به جهان آشپزی نمود.

آموزش آشپزی جوجه کباب

امروزه دانشجویان رشته آشپزی در بهترین دانشگاه های آشپزی دنیا همچون دانشگاه Le Cordon Bleu و دانشگاه CIA (The culinary institute of America ) دوره های تکمیلی آشپزی خود را تا رسیدن به درجه Master Chef تا ۱۵ سال طی می کنند تا تحصیلات خود را تکمیل نمایند و مهارت ها را بصورت کامل بیاموزند.

 

در ایران نیز در سالهای اخیر توجه زیادی به این علم شده است و کلاسهای زیادی جهت آموزش آشپزی تشکیل می شود، اما کمتر دیده می شود آموزشگاهی با رعایت اصول مدیریتی و با دلسوزی، فنون و رموز آشپزی را به هنرجو آموزش دهد و آنها را فاش نماید زیرا که بسیاری از این مربیان ممکن است با گذراندن دوره های کوتاه مدت آموزش آشپزی توانسته باشند گواهینامه آموزشی را کسب نمایند، اما تجربه مفیدی در این زمینه اختیار نداشته باشند و هم اینکه بیشتر آموزشگاه های آشپزی، آموزش های خود را بصورت تئوری انجام می دهند و هنرجو هیچ کار عملی مفیدی در کلاس آشپزی انجام نمی دهد تا بتواند سوالات و چالش های ذهنی خود را پشت سر بگذارد و به مهارت برسد و در اصطلاح از پس این کار برآید چه بسا که بسیاری از هنر جویان این آموزشها را جهت اقامت به کشورهای دیگر میگذرانند و داشتن مهارت در آموزش آشپزی در کنار مدرک معتبر قابل ترجمه در سایر کشورها اولویت بسیار مهمی محسوب می گردد.

مدرک آشپزی درتهران

سر فصل های کلاس آشپزی در آموزشگاه آشپزی در تهران کباب های ایرانی و ملل از حرفه ای تا مبتدی در آکادمی سرآشپزان آسیا:

در دوره آموزش آشپزی کباب های ایرانی و ملل با تدریس سرآشپزمهدی حصاری منش و در ۴ جلسه برگزار می شود که در ادامه می توانید با سرفصل های آموزشگاه آشپزی سرآشپزان آسیا آشنا شوید :

۱- آموزش شناخت انواع ادوات و تجهیزات مورد استفاده در آشپزی و استانداردهای محیطی:
شناخت انواع چاقو ها
شناخت انواع سیخ ها
شناخت تجهیزات جهت پخت و پز

۲- آموزش روش های شناخت مواد اولیه پروتینی با کیفیت :
شناخت گوشت ماده از نر
یادگیری روش شناخت گوشت تازه قرمز از گوشت کهنه بی کیفیت (گوساله، گوسفند)
قطعه بندی و شناخت تمامی قسمت های انواع گوشت قرمز مورد استفاده در دوره ی آشپزی ( راسته، فیله، قلوه گاه، سردست وران )
قطعه بندی اصولی (مرغ، ماهی و بلدرچین)

۳- آموزش اصول پاکسازی مواد پروتیینی و روش های بی خس کردن مرغ و ماهی
یادگیری روش های پاکسازی گوشت اعم از دمار گیری، پاکسازی غده ها ومواد مضرر در گوشت
یادگیری شستشوی صحیح انواع گوشت (مرغ، ماهی، گوشت قرمز، بلدرچین)
یادگیری چگونگی شستشوی مواد اولیه پروتئنی جهت ماندگاری بالا
چگونکی حفظ کردن خواص و ویتامین های مواد پروتئنی در ضمن پروسه آماده سازی

۴- آموزش روش های اصولی بیات کردن، نرم کردن و فرآوری محصولات پروتئینی:
با یادگیری این بخش به توانایی های فردی جهت آماده سازی و نرم کردن انواع گوشت های مختلف جهت کباب ها و غذا های گریلی افزوده می شود.

۵- آموزش روش های اصولی طعم دار کردن و مزه سازی حرفه ای انواع کباب ها :
طعم دار کردن بر حسب قومیت های ایرانی (کباب های گیلکی، آذری، بختیاری، قفقازی و کردی)
آموزش انواع کباب های ترکیه ای، مصری، مدیترانه ای، هندی و مکزیکی
آموزش انواع روش های برش و قبضه کاری گوشت، مرغ، ماهی و سبزیجات جهت طعم دارد کردن و استفاده در کباب های مختلف

ورکشاپ صبحانه وبرانچ

جهت اطلاعات بیشتر در مورد کلاس صبحانه و برانچ بر روی تصویر فوق کلیک کنید در غیر این صورت بر روی کلاس آشپزی صبحانه و برانچ کلیک کنید.

۶- آموزش روش های تخته کاری و فرم دهی و اصول سیخ گیری انواع کباب ها درسیخ های مختلف
روش شکل دادن با انگشت به کباب کوبیده و لقمه (پنجه زدن) نقش اندازی
آموزش کباب بناب به صورت پنجه ای و کاردی
آموزش سیخ گیری کباب های بختیاری، برگ، قفقازی، شیشلیگ، بلدرچین و کباب های ملل
روش های اصولی پخت انواع کباب های فوق

۷- آموزش متد های تزیین و گارنیش بشقاب :
آشنایی با انواع سبزیجات، سس ها و ادویه جات مطابق با استاندارد های جهانی
آموزش روش های قرینه سازی
آموزش شناخت رنگ، روانشناسی استفاده از رنگ های متنوع در بشقاب
آموزش حجم سازی در بسقاب و…

۸- ادویه شناسی :
شناخت انواع ادویه ها اعم از ادویه های بویا و غیر بویا
جداسازی و استفاده از ادویه های متنوع
چگونگی ترکیب کردن ادویه ها جهت استفاده و طعم دهی کباب ها و غذا ها

 

مدارک معتبر دوره آشپزی – فنی و حرفه ای و بین المللی

مدارک آشپزی آکادمی سرآشپزان آسیا با اعطای گواهینامه های مهارتی آشپزی سازمان فنی و حرفه ای کشور و گواهینامه های بین المللی آشپزی از کشور انگلستان که دارای کد رهگیری و معتبر نیز می باشند سعی نموده علاوه بر آموزش این مهارت به صورت آکادمیک مدارک اعطا نماید که همه جای در همه جای دنیا معتبر و قابل استفاده باشد هر کارآموزی حتی با داشتن مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای چنانچه بخواهد در هر جای دنیا مشغول به کار گردد علاوه بر مدرک باید مهارت های شغلی و حرفه‌ای این حرفه را نیز به خوبی مسلط باشد به همین دلیل علاقمندان به این رشته باید با گذراندن دوره های فنی آشپزی ابتدا در کلاسها و با گذراندن دوره های آشپزی و شیرینی پزی و کافی شاپ بصورت حضوری این مهارتها را آموزش ببینند و سپس با گذراندن آزمون سازمان فنی و حرفه‌ای در سازمان و آموزشگاه برگزار می گردد موفق به دریافت گواهینامه سازمان فنی و حرفه‌ای گردند.

با توجه به اهمیت صنعت آشپزی آکادمی سرآشپزان آسیا به برگزاری دوره‌های مقدماتی و پیشرفته در حوزه آموزش آشپزی پرداخته است و بعد از پایان دوره به شرکت کنندگان مدرک بین المللی از کشور انگلستان و مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای کشور تقدیم می‌گردد.

چرا مدرک آشپزی برای مهاجرت اهمیت دارد؟

برخلاف تصوری که اغلب ساکنان کشور های غیرغربی از کشورهایی مثل کانادا دارند و آنها را فقط با آزمایشگاه ها، موسسات و کارخانه های بزرگ و نظایر اینها می شناسند، بخش خدمات نقش عظیمی در ارتقا استانداردهای زندگی در این کشورها داشته و کماکان دارد و به همین دلیل از وسعت و اهمیت زیادی برخوردار است.

آموزشگاه مدرک آشپزی تهران

افزایش رفاه، عموماً منجر به افزایش نیاز در این دسته ها می شود و در این بین مشاغلی که به چیزی ما فوق دانش عمومی دیپلم دبیرستان نیازمند هستند به طور نمونه در مورد آشپزی به ذائقه قوی، توجه بیشتری شده است. به همین خاطر به موازات نیاز به تخصص هایی چون پزشکی و مهندسی، کشورهای پیشرفته به طیف گسترده ای از چنین مشاغلی چون آشپز حرفه ای هم نیازمند هستند که شاید در اول کار درآمد آنها چندان قابل توجه نباشد ولی به دلیل نیاز زیاد، کارگماری آنها تضمین شده است، ضمن اینکه اگر فرد به راستی دارای استعداد در این حوزه باشد، می تواند در آینده از درآمد بالاتری هم برخوردار شود.

 

 

نکته ای که باید در مورد اهمیت آموزش آشپزی و دیگر مشاغل مورد توجه قرار گیرد اهمیت «شاغل بودن» در کشورهایی اروپایی است. این دوگانه ارزشی- ضدارزشی شاغل بودن در برابر بیکار بودن (البته بیکاری نه از سر اجبار یا ناتوانی بلکه به معنای سستی) با آنچه ما در ایران تماشا می نماییم تفاوت دارد. در ایران ممکن است جوانی (که شاید به غیر از داشتن یک دیپلم دبیرستانی فاقد هر گونه مهارت و تجربه ای است) با وجود فرصت انجام یک کار (که از عقیده او سطح پایینی داشته باشد) از آن خودداری کند و برای مدت ها به همین بهانه بیکار در خانه بماند و خانواده، رفقا و آشنایانش هم به او حق بدهند ولی در کشورهایی پیشرفته چون بیکاری و به کارگیری خدمات مجانی دولتی که پول آن از جیب شاغلان (از روش پرداخت مالیات) پرداخت می شود منجر خواهد شد، مقبول هیچکس نیست. این نکته از این رو ذکر شد که بر یکی از تفاوت های فرهنگی کلیدی بین مردمان اروپا و ایران تاکید شود.

 

آشپزان و سرآشپزان در طیف گسترده ای از محیط‌ ها استخدام می شوند: رستوران ها، هتل ها، مراکز خدمات عمومی، بیمارستان ها، مراکز آموزشی و حتی موسسات تحقیقاتی.

برای این موسسه ها و سازمان ها مهارت آشپزی، تجربه موفق و مدرک مرتبط رسمی با آشپزی (نظیر دوره های آموزشی معتبر بین المللی) بسیار مهم تر از تحصیلات دانشگاهی است ولی با تحصیلات و آموزش، فرد می تواند با طیف بیشتری از غذاها آشنا شود و مهم تر از آن، فرهنگ حاکم بر محیط های حرفه ای تر را تجربه کند. برای آنکه با ابعاد این موضوع آشنا شویم باید تذکر نماییم که بعنوان مثال در شهر ۳ میلیون نفره تورنتو واقع در کانادا بیش از ۹۰۰۰ رستوران و ۱۲۰ هتل وجود دارد که متقاضی شمار زیادی آشپز هستند. تعداد این موارد در برخی شهرها از این آمار نیز فراتر است.

برخی از سرآشپزها پس از کسب شهرت به تاسیس رستوران خاص خویش اقدام می کنند تا از طریق خود فرمایی و راه اندازی رستوران و کار آفرینی درآمد بیشتری کسب کنند. اکنون در مناطق قدیمی تر در تورنتو تعداد بسیار زیادی رستوران های خیلی کوچک ولی با کیفیت غذایی بالا وجود دارند که به صورت خانوادگی اداره می شوند و هر شب (مهم نیست چندمین شب هفته در کدامین ماه سال باشد) پر از مشتری هایی هستند که آنجا را مکانی دنج برای دیدار با رفقا می دانند.

33افکار در مورد “کلاس آموزش آشپزی در تهران – آموزشگاه سرآشپزان آسیا”

 1. واقعا بی نظیر و بدون رقیب هستین در حوزه ی آموزش آشپزی ممنونم از جناب استاد حصاری منیش در صبوری گه در کلاس ها دارن

 2. باید بگویم که من یک مقاله عالی را با لذت مطالعه کردم

 3. با تشکر از شما.
  هفته بعد ارائه دارم و در جستجوی چنین اطلاعاتی هستم.

 4. سلام مقاله رامطالعه کردم بسیارعالی بود. برای شرکت دردوره حضوری چکاربایدکردوضمناطول مدت کامل دوره وهمچنین هزینه چقدرمیباشدممنون ازجوابگوییتان

  1. سلام عباس عزیز!
   برای کسب اطلاعات و مشاوره جهت شرکت در دوره های آکادمی سرآشپزان، لطف کنید شماره تماس خودتون رو برای ما ارسال کنید و یا در اینستاگرام به آدرس زیر پیام بدین تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

   https://www.instagram.com/chef_mehdi_hesari/

 5. سلام این آموزشگاه آشپزی چند دوره مرتبط برگزار میکنه؟

  و مدارک بین المللیش مورد تایید چه نهادهای هست چه داخلی و چه خارجی؟!

  آیا کشور های خارجی این مدرک شما رو تایید می کنن؟!

  1. با سلام تاریخ برگزاری کلاسهای شیرینی پزی و دسرسازی هم در سایت بزودی اعلام خواهد شد و در خدمت هنرجویان عزیز هستیم🌸

  1. درود برشما،تمامی دوره های حضوری آشپزی وهمچنین دوره های غیرحضوری آشپزی دارای مدرک معتبر می باشد.و با ثبت نام در کلاس های حضوری وغیرحضوری میتوانید مدرک مرتبط هر دوره را دریافت کنید.

  1. سلام. آموزشگاه آشپزی سرآشپزان دوره های متعددی برگزار میکنه و ثبت نام هر دوره رو ماهیانه در همین سایت اطلاع رسانی میکنه. برای اطلاع بیشتر می تونید با شماره های زیر در تماس باشید.

   ☎️شماره های تماس آکادمی سرآشپزان :
   🔹۰۲۱۴۴۸۲۱۳۸۲
   🔹۰۲۱۴۴۳۳۸۷۴۹
   🔹۰۹۱۲۴۰۵۴۲۸۶

 6. سلام وقت بخیر
  یک استخدامی در رده ی کمک آشپز در جایگاه تشریفات فرودگاه امام خمینی داشتیم اگر مایل باشید میتونم بنر استخدام رو بفرستم براتون برای دنبال کننده هاتون بزارید

 7. از استاد حصاری منش بسیار سپاسگزارم به خاطر مقاله بی نظیرشون.
  و خیلی خوبه که مقاله آشپزی با آموزش ها ومطالب جدید هر سری بروزرسانی میشه.

  1. ممنون از دیدگاهتون.
   آکادمی سرآشپزان در تلاش است تا کیفیت تمامی دوره های آشپزی رو در آموزشگاه آشپزی سرآشپزان ارتقا دهد و به لطف خدا تا الان در این زمینه موفق عمل کرده است.

 8. سلام مدرک بین المللی آشپزی که جهت مهاجرت، برای شرکت در دوره ها صادر می کنید مورد تایید چه سازمان ها و کشورهایی است !!!!!؟

  1. سلام وقت بخیر
   تا کنون بیش از هزار مدرک بین المللی آشپزی برای هنرجویان آکادمی سرآشپزان صادر گردیده است و هنرجویان با این مدارک آشپزی بین المللی در بسیاری از کشورها همچون استرالیا، کانادا، آمریکا، آلمان، اتریش، امارات، عمان
   و بسیاری از کشورهای دیگر چه در جهت پروسه اسکیلز ورکر و یا تمدید اقامت استفاده نموده اند و با موفقیت انجام گردیده است، زیرا مدارک دارای کد رجیستری و پشتیبانی ایمیل تاییدیه مدارک هستند.

 9. سلام وقتتون بخیر
  این مدرک آشپزی در کشور آلمان معتبره؟

 10. اگر یک روز خواستی بفهمی ته‌چین گرمسار یعنی چه؟ باید هرچی بلدی به من یاد بدی تا طبخ خوشمزه‌ترین غذای دنیا رو به شما یاد بدم.
  حیف که جز این هیچی بلد نیستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *