سبد خرید 0

راه اندازی کافه و رستوران

کافه در واقع به جایی گفته می شود که در آن نوشیدنی سرد و گرم ، غذا و دسر با یک منو مختصر و محدود ارائه گردد و در واقع دارای فضایی خودمانی و دوستانه تر و غیر رسمی به لحاظ نوع طراحی و دکوراسیون و همینطور سرویس دهی می باشد ، در کافه چیدمان میزها و نوع پذیرایی هم مانند رستوران رسمی نیست . اما کافه رستوران به محیطی رسمی تر و شیک تر با یک منو کامل تر با پذیرایی و چیدمان رسمی گفته می شود .اما کافه رستوران به محیطی رسمی تر و شیک تر با یک منو کامل تر با پذیرایی و چیدمان رسمی گفته می شود . صنعت غذا و نوشیدنی و کافه رستوران که یکی از زیر گروه های آن می باشد یکی از پررونق ترین و پرسودترین صنعت های دنیا و جزو ۵ شغل برتر دنیا محسوب می شود ، تا جایی که گاهی بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد از بهای غذا و نوشیدنی و خدمات شما سود می باشد و همین سودآوری باعث جذب بسیاری از سرمایه گذاران در این حوزه گردیده است. 

blank

صفر تا صد استاندارد راه اندازی کافه رستوران

blank
blank

صفر تا صد استاندارد راه اندازی کافه رستوران

انتخاب ملک بر حسب سرمایه و امکان سنجی (پیروزی یا شکست ؟ ) گام اول در اقدام برای احداث یک کافه رستوران ، انتخاب ملک مناسب و امکان سنجی آن می باشد. امکان سنجی یعنی بررسی شرایط منطقه ای ، و باید بررسی نمائیم که چه نوع رستورانی میخواهیم احداث نمائیم ، با چه منویی و در کجای شهر ؟ بررسی شرایط اقتصادی منطقه و رقبای شما جهت قیمت گذاری در منو نیز بسیار مهم است. اگر خودتان مالک هستید ، چند پله نسبت به دیگران جلوترید بزرگترین عامل شکست بسیاری از رستورانها، اجاره بهای غیر متعارف املاک و عدم اطلاعات مستاجرین از نوع قرارداد ملکی می باشد، بهمین دلیل یکی از قدمهای مثبت برای سرمایه گذاران، انتخاب یک مشاور با تجربه، در امر راه اندازی می باشد.

blank
blank

طراحی و معماری داخلی رستوران

طراحی و معماری داخلی رستوران طراحی و دکوراسیون در هر رستوران، یکی از کلیدی ترین و مهمم ترین نکات حایز اهمیت است. ایجاد یک طرح خوب در معماری کافه رستوران ، در قدم اول به جذب میهمان و در قدم های بعدی به آسایش و رفاه میهمان بسیار کمک می کند و اگر این مبحث به صورت علمی و با یک تیم مجرب دنبال گردد نه تنها باعث منحصر به فرد شدن رستوران شما ، بلکه باعث وفاداری بیشتر میهمان شما نیز می گردد. اکنون با وجود این حجم وسیع کافه رستوران ها در سطح شهرها و با رقابت پیش آمده بین این کافه رستورانها این نکته بسیار مهم است که میهمان نه تنها به دنبال کیفیت می گردد ، بلکه بدنبال مرغوبیت میباشد در انتخاب نوع طراحی و دکوراسیون نباید به شکلی فضاسازی شود که میهمان با چند بار آمدن به رستوران شما ، فضا برایش تکراری گردد.

blank
blank
blank
blank
blank

طراحی منو رستوران

طراحی یک منو جذاب با غذاها و نوشیدنی های پرطرفدار بسیار مهم است . در زمان تنظیم منو نیز ، کارشناس راه انداز باید با انتخاب غذاها و نوشیدنی های مناسب و خاص ، و با یک کارشناسی دقیق، قیمت گذاری نماید تا مجبور به تغییر قیمت زود هنگام منو پس از افتتاح رستوران نشود و این مستلزم احتساب کاست کنترل ( قیمت تمام شده غذا )، هزینه های سربار و بسیاری از نکات کارشناسی دیگر است و بهترین تدبیر برای این امور انتخاب یک شخص کارشناس در این زمینه است تا به شما در امور طراحی منو و تعیین قیمتها ، مشاوره داده و شما را راهنمایی نماید. تحقیقات نشان داده کافه رستورانهای تازه تاسیسی که بعد از مدت کوتاهی ، حداقل زیر شش ماه از افتتاحشان می گذرد و اقدام به تغییر ناگهانی قیمتها میکنند ، درصد شکستشان بسیار بیشتر از رستورانهایی ست که تغییر قیمت خود را به صورت اصولی و با درصدی معقول و در بازه زمانی مناسب انجام میدهند.

blank

البته در واقع میزان سود هر کافه رستورانی بستگی به نحوه صحیح مدیریت و برنامه ریزی آن دارد. با توجه به اینکه در کافه رستوران هم نوشیدنی ارائه می شود و هم غذا میزان سود دهی بیشتر میشود زیرا قطعا بهای خرید مواد اولیه غذایی از بیشتر نوشیدنی ها گرانتر است و سود آن نیز کمتر اما وقتی شما در رستورانتان هم نوشیدنی های سرد و گرم سرو کنید قطعا سود آوری بالاتر می رود. قرار دادن آیتمهای همچون دمنوش ها و انواع قهوه ها در منوی گرم کافه رستوران و آیتمهای همچون آبمیوه تازه، شِیک و آسمونی و پسرهایی بر پایه بستنی مانند پِچ ملبا مشتریان خود را دارد.

« برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با یکی از شماره‌های زیر تماس بگیرید »

09124054286

02144042262

02144821382

09127152702

البته که شما می توانید برای مراسم ها و رویدادهایی همچون تولد و دورهمی ها هم یک فضای VIP طراحی کنید که بسیار میتواند به میزان سود آوری کمک کند. در عین حال باید کافه رستوران را جزو حساس ترین و جذاب ترین و چالشی ترین مشاغل نیز به حساب آورد، بدلیل اینکه این شغل واقعا نیاز به رسیدگی شبانه روزی دارد و هر سرمایه گذاری، جهت حفظ سرمایه و سودآوری در کافه رستوران خود نیاز به یک برنامه ریزی دقیق در تمامی بخش ها را دارد، مهمترین عامل پیشرفت در هر مجموعه غذا و نوشیدنی در قدم اول بهداشت و نظافت آن می باشد که خود بهترین تبلیغات برای مجموعه شما بحساب می آید و در واقع اعتماد میهمان شما یا مشتری شما را جلب میکند، یکی از کلیدی ترین مباحث دیگر در هر کافه رستورانی، نیروی کار با شخصیت و آموزش در تمام بخش هاست. ایجاد هماهنگی در برنامه ریزی هایی همچون خرید، آماده سازی غذاها و نوشیدنی ها، نظافت و بهداشت، سرویس دهی و پذیرایی و سایر موارد از نکات بسیار مهمی می باشند که تنها از عهده یک مدیر و راه انداز، که علاوه بر تجربه، علم این کار را نیز داشته باشد برمی آید.

تصور اشتباه بسیاری از افراد که نسبت به رستوران داری اطلاعاتی ندارند، این است که راه اندازی رستوران کار راحتی می باشد ، اما در واقع جزئیات بسیاری را شامل می شود، رعایت این جزئیات ارتباط مستقیمی در برد یا باخت آن کافه رستوران و حفظ شدن سرمایه ی سرمایه گذار آن خواهد داشت. در بازار رقابت امروز، که شاهد افتتاح ده ها کافه رستوران در سطح کشور در هر روز هستیم، رعایت این نکات و جزئیات و عمل کردن به آنها بسیار حائز اهمیت بوده و در واقع یک برگ برنده محسوب می شود و کمک بزرگی در موفقیت و سودآوری آن مجموعه خواهد داشت. باور کنید هیچ چیزی با گفتن به تنهایی درست نمی‌شود و باید تمامی چک لیست ها و شرح وظایف و دستورالعمل های غذایی با دقت نوشته و تدوین شوند که این کار تنها یکبار انجام شده و با نظارت دقیق به راندمان بالایی خواهید رسید.

 

این بسیار مهم است که امروزه با افزایش سطح دانش در بین مردم به نسبت خواسته های آنها نیز از رستورانها و فست فودها نسبت به قبل بیشتر شده است، فست فودها در این ایام کلکسیونی از ایده های خلاق هستند، چه در حوزه طراحی و دکوراسیون، نوع مبلمان و چیدمان، نوع ظروف بسیار شیک و زیبا و چه در حوزه تمینگ، برای مثال در بسیاری از فست فودها شاهد این هستیم که برای رفاه میهمان و سرگرم نمودن او کتابخانه و یا سرگرمی های دیگر نیز وجود دارد، اما متاسفانه فست فود در کشور ما به سمت و سوی خوبی حرکت نمی کند زیرا که در قدم اول دغدغه یک سرمایه گذار باید سلامت میهمان خود باشد و سرویس دهی به میهمانان را چه به لحاظ غذایی و چه به لحاظ پذیرایی همچون پذیرایی از خانواده خود بداند و در این صورت است که موفقیت حاصل می شود.

 

البته این فقط به این مفهوم نیست که تک محصولی بودن خوب است و هر رستورانی فقط باید روی یک محصول تمرکز نماید بلکه در حال حاضر بسیاری از رستورانهای موفق سعی میکنند از تمام ظرفیت خود استفاده کنند و منوهای متنوع تری تدارک ببینند تا حجم بیشتری از مشتریان را بتوانند از آن خود کنند.   

blank

سخن آخر برای شما

blank

با داشتن این اطلاعات کمک بسیار بزرگی به کسب و کار شما شده تا با یک انتخاب دقیق و راهبردی بتوانید کافه رستوران خود را افتتاح نمایید. در عین این دشواری ها و چالش های ذکر شده، پس از افتتاح رستوران و پس از اینکه، این قطار بر ریل خود سوار شد، سختیهای آن با رعایت چک لیستهای روزانه مدیریتی و اجرایی و برنامه ریزی دقیق ، بسیار آسان شده و بر شیرینی ها و جاذبه های آن، در کنار سودآوری افزوده میشود. به اعتقاد بنده به عنوان کسی که بیش از دو دهه تجربه ، در صنعت غذا و نوشیدنی دارم و مدیریت و راه اندازی هتل ها، رستورانها و فست فودهای مهمی را بعهده داشته ام ، افتتاح یک کافه رستوران مانند کاشتن یک نهال در زمین می باشد و بدیهی است که این نهال ، در ابتدا به شما میوه نمی دهد و نیاز به رسیدگی بیشتری از جهات مختلف اعم از نور ، رطوبت و سایر شرایط جهت رشد دارد و مهمتر از همه اینکه آیا از روز اول می توان از یک نهال توقع میوه دادن و سایه دادن وسیع داشت؟ رستوران نیز این چنین است، برای مدتی که در بدو شروع به فعالیت رستوران می باشید، شما قطعا باید رسیدگی دائمی و مستمر و همینطور حساسیت بیشتری در انجام امور مدیریتی و نظارتی داشته باشید، زیرا که این صنعت و حرفه با سلامت انسانها در ارتباط می باشد . با آرزوی اینکه این مطالب توانسته باشد به شما کمک کند تا انتخاب درستی از گروه راه اندازی بین المللی سرآشپزان داشته باشید تا گام به گام در ساخت کافه رستورانتان با شما همراه و همگام باشیم . جهت مشاوره حضوری ، کارشناسی و بازدید از ملک خود با ما در تماس باشید .

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آشپزی هستید، به جای درستی آمده اید! چه یک آشپز خبره باشید و چه یک فرد علاقه مند به آشپزی که می خواهد مهارت‌های خود را بهبود ببخشد، انواع دوره های مقدماتی و تخصصی آشپزی که در آکادمی بین المللی سرآشپزان ارائه می شود قطعا به شما کمک خواهد کرد. اگر به عنوان یک سرآشپز خبره به کلاس های آشپزی ما می پیوندید، شما را با بسیاری از روش ها و دستور العمل های آشپزی دیگر آشنا می کنیم و اگر تازه مسیر خود را آغاز کرده اید، تمام تکنیک‌هایی را که در آشپزخانه بدان نیاز پیدا خواهید کرد به شما می آموزیم. بنابراین، فارغ از سطح مهارتی که به عنوان آشپز دارید، همیشه چیزهای جدیدی در کلاس آشپزی یاد خواهید گرفت.

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://bestasianchefs.com/?p=14954
راه های ارتباطی
از طریق راه های ارتباطی با آکادمی بین المللی سرآشپزان در تماس باشید

آدرس

تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق، بین خیابان رامین شمالی و گلستان شمالی، پلاک ۲۴۹

سوالات متداول
دیگران از ما پرسیده اند

فایل های دوره های آنلاین در فلش دوره قرار می گیرد و برای شما پست می شود.

خیر ، فلش دوره کاملا رایگان به شما ارائه خواهد شد.

بله تمامی دوره های حضوری و غیر حضوری همراه با گواهینامه بین المللی همراه با کد رجیستری اعطا خواهد شد. برای دریافت مدرک باید دوره آشپزی مد نظرتان را بگذرانید و پس از شرکت در امتحان و دریافت نمره قبولی مدرک به شما تقدیم می شود.

هزینه مدرک و امتحان به صورت جداگانه محاسبه میگردد.

شماره همراه

۰۹۱۲۷۱۵۲۷۰۲ - 09124054286

شماره تماس

۰۲۱۴۴۸۲۱۳۸۲ / 02144042262

ایمیل

info@bestchefs.academy

سلام دوره قصابی برای سال جدید کی برگزار میشه؟

« برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با یکی از شماره‌های زیر تماس بگیرید »

09124054286

02144042262

02144821382

09127152702

با ما در تماس باشید
خوش حال میشیم باهاتون آشنا بشیم!

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آشپزی هستید، به جای درستی آمده اید! چه یک آشپز خبره باشید و چه یک فرد علاقه مند به آشپزی که می خواهد مهارت‌های خود را بهبود ببخشد، انواع دوره های مقدماتی و تخصصی آشپزی که در آکادمی بین المللی سرآشپزان ارائه می شود قطعا به شما کمک خواهد کرد. اگر به عنوان یک سرآشپز خبره به کلاس های آشپزی ما می پیوندید، شما را با بسیاری از روش ها و دستور العمل های آشپزی دیگر آشنا می کنیم و اگر تازه مسیر خود را آغاز کرده اید، تمام تکنیک‌هایی را که در آشپزخانه بدان نیاز پیدا خواهید کرد به شما می آموزیم. بنابراین، فارغ از سطح مهارتی که به عنوان آشپز دارید، همیشه چیزهای جدیدی در کلاس آشپزی یاد خواهید گرفت.