سبد خرید 0

راه اندازی کافی شاپ

فود کورت چیست و به چه معناست و از کجا شکل گرفت؟ آیا در شرایط کنونی احداث فود کورت  موفقیت آمیز خواهد بود؟ هزینه راه اندازی فود کورت چقدر است؟ منوی فود کورت باید چه مشخصاتی داشته باشد؟ عوامل موفقیت و شکست فود کورت چیست ؟ تاریخچه و نحوه پیدایش فود کورت؟  

چگونگی پیدایش قهوه و رشد و شکوفائی کافی شاپ ها درسراسر جهان

blank

که در متن ذیل مفصل در مورد این مطالب صحبت خواهیم کرد ولی در ابتدا شما را با تاریخچه پیدایش قهوه و اولین کافی شاپ ها آشنا می کنیم تا درک بهتری از ایم حوزه و کسب و کار داشته باشید…

 برای احداث یک کافی شاپ چه کارهایی باید انجام دهیم؟  

blank

 تجهیزات و وسایل مورد  نیاز برای راه اندازی  کافی شاپ ؟

blank

 مراحل راه اندازی کافی شاپ چیست؟

blank
blank
blank

  راه اندازی کافی شاپ چه هزینه هائی دارد و چه میزان سرمایه گذاری نیاز دارد؟

blank

مشکلات، مزایا و معایب راه اندازی کافی شاپ چیست؟

blank

 چگونه از کافی شاپ خود بیشترین استفاده را ببریم؟

تاریخچه پیدایش قهوه و کالدی یا خالد چوپان

پیدایش قهوه به حدود سالهای ۸۳۰ میلادی در کشور اتیوپی بر میگردد جائی که یکی از مناطق حاره ای در قاره افریقا و روی خط استوا واقع شده است.

قهوه به صورت کاملاٌ اتفاقی  توسط  چوپانی که در حال چراندن گوسفندهای خود بود کشف شد ، نام این چوپان کالدی CALDI  بود که به زبان عبری خالد خوانده میشود.  

کالدی که گوسفندان خود را برای اولین بار به یک مرتع جدید برده بود که نام آن منطقه ABI SINA  بود، متوجه شد گوسفندانش بعد از خوردن گیاهی از حالت عادی خارج شده و حالت سرمستی عجیبی به آنها دست داد  کالدی که بسیار کنجکاو شده بود تا ببیند این چه گیاهی ست خود نیز از دانه های آن گیاه که قهوه بود خورد و بعد از چند دقیقه حالت شور و شعف عجیبی به او دست داد و باعث شد ناخودآگاه به رقص محلی خود بپردازد، کالدی که بسیار از تاثیر قهوه بهت زده شده و برایش تازگی داشت، مقداری از دانه های قهوه را برداشت و با خود به صومعه برد و به راهبان صومعه نشان دهد و تاثیرآن را با آنها در میان بگذارد و با نشان دادن قهوه به آنها و شرح ماجرا متوجه شد که راهبان با این گیاه آشنائی کامل دارند، زیرا که در آن زمان صنعت چاپ هنوز بوجود نیامده بود و این راهبان کتابهای مقدس انجیل را با دست کتابت می کردند و با استفاده از قهوه خواب از آنها دور شده و با نیرو بخشی زیاد آن در هر روز به اندازه ۳ روز کتابت می کردند، پس کالدی دانه ها را به نزذ قبیله خود که گالا GALA  نام داشت برد و آنها شروع به استفاده از آن نمودند.

آنها مجبور بودند با تغییر فصل کوچ کنند و با استفاده از نیروی قهوه ، کوچ برای آنها بسیار راحت تر میشد. آشپزی در قبیله گالا به صورت نوبتی انجام میشد و یک روز بصورت اتفاقی وقتی آشپز مشغول درست کردن سوپی از قهوه بود از آن غافل شد و سوپ ته گرفت و بعد از آینکه او مجبور شد به آن سوپ آب بیفزاید و آن را برای اعضای قبیله سرو کند احساس کردند چقدر طعم و عطر آن بهتر شده است و تصمیم گرفتند تا از آن به بعد قهوه را به صورت تفت داده استفاده کنند که این اتفاق باعث پیدایش صنعت روستری ROSTERY گردید.

blank

برای راه اندازی کافی شاپ یا کافه رستوران موفق و سود آور عواملی مورد نیاز است که با در نظر گرفتن این عوامل و رعایت کردن آنها موفقیت آن واحد صنفی دو صد چندان بیشتر خواهد شد. راه اندازی کافی شاپ خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید تا ریسک سرمایه گذاری خود را به پایین ترین حد ممکن برسانید.  

blank
blank

اولین کافی شاپ ها

اولین کافی شاپها در اروپا در کشور انگلستان و در شهر لندن ۱۶۵۲و پاریس فرانسه در سالهای ۱۶۶۰ میلادی افتتاح شدند.

در ایران نیز قهوه و قهوه نوشی رواجی بسیار داشت و ایرانیان جزو اولین مللی بودند که از قهوه استفاده می کردند و به همین دلیل در ابتدا نام قهوه خانه در ایران بکار برده شد ، قهوه در ایران از حدود ششصد سال قبل بین مردم نیاسر کاشان ( که به قهوه نیاسری ) شهرت داشت و آن را با سبک و سیاقی خاص درست می کردند رواج داشت ، همینطور در جنوب نیز در استان خوزستان مردم از آن زمان قهوه را بر روی آتش با ظرف های مخصوصی بنام دله درست میکردند که هنوز هم رایج است و طعمی بسیار گوارا دارد ، اما از زمان قاجاریه که بسیاری از رجال سیاسی و سیاستمداران را با قهوه های ( قجری ) مسموم کردند و به قتل رساندند دید مردم نسبت به قهوه عوض شد و مردم بیشتر به استفاده از چای رو آوردند.   

blank

« برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با یکی از شماره‌های زیر تماس بگیرید »

09124054286

02144042262

02144821382

09127152702

نکات مهم برای راه اندازی کافی شاپ

1- برنامه ریزی : اعم از گزینش افراد ، سفارشها ، طراحی لوگو و تبلیغات در زمان مناسب

2 – طراحی و دکوراسیون داخلی زیبا و متناسب با نوع سرویس دهی

3 – طراحی منو متنوع و متشکل از آیتمهای بروز و جذاب                                            

4 – تجهیز و چیدمان وسایل با کیفیت متناسب با منو (در این مرحله استعلام قیمت و خرید مناسب بسیار مهم است)

5 – آموزش منو و مشاوره راه اندازی کافی شاپ در زمان مناسب با پرسنل کار آزموده

6 – پشتیبانی و ارزیابی مستمر کیفیت و ارائه سرویس عالی با جذب رضایت قطعی میهمانان

موفقیت در راه اندازی کافی شاپ

blank
blank

بسیاری از کافی شاپ ها و رستوران ها در ابتدای راه اندازی  با شروع به همکاری با پرسنلی که قبلاٌ در کافی شاپ فعالیت داشته اند تصور می کنند که به موفقیت خواهند رسید و تفکر آنها این است که اگر مبلغی برای راه اندازی کافی شاپ ندهند ، آن مبلغ بر ایشان پس انداز خواهد شد در صورتی که با این تصور اشتباه در قدم اول خود را وابسته به پرسنل خود میکنند و پس از مدتی این پرسنل با توقعات نابجا درخواست هایی میکنند که اگر برآورده نشود آن واحد صنفی را ترک میکنند و این نقطه شکست آن واحد صنفی محسوب میشود بدلیل اینکه حتی اگر شخص دیگری هم جایگزین پرسنل قبلی شود سلیقه خود را اعمال می کند و میهمان دچار دوگانگی میشود و با تکرار این موضوع تعداد میهمانان روز به روز کم  شده و در انتها منجر به شکست خواهد شد .

 

blank

از مهمترین عوامل موفقیت در راه اندازی کافی شاپ و بسیاری از برندهای کافی شاپ در جهان باید به استمرار ارائه  یک محصول با کیفیت از بدو افتتاح آن کافی شاپ نام برد اینگونه کافه ها هستند که با آموزش گام به گام پرسنل خود و تدبیر در کار، در آینده نزدیک تبدیل به یک برند معتبر میشوند و سعی میکنند به تعداد شعبات خود بیفزایند و میزان سود دهی خود را چند برابر کنند .

اگر بخواهیم یک مقایسه خوب در رابطه با راه اندازی کافی شاپ داشته باشیم باید یک کافی شاپ نو پا و تازه تاسیس را به یک نهال تشبیه کنیم که نیاز به نور، رطوبت ، خاک مساعد و مهمتر ازهمه رسیدگی دارد ، بلی رسیدگی از مهمترین عوامل موفقیت یک کافی شاپ است . 

کافی شاپ مکانی ست که در آن بسیاری از ملاقات های دوستانه و کاری صورت میگیرد به همین دلیل ممکن است میهمان چند ساعت را در آنجا حضور داشته باشد ازهمین رو باید میهمانداران انرژی خوبی داشته باشند و ازمیهمان به بهترین نحو پذیرائی کنند. با در نظر گرفتن تمام این نکات فنی در کنار ارائه محصول با کیفیت عالی ، گروه سرآشپزان آسیا (هلدينك گروه سرآشپزان آسيا) بعنوان یکی از مجربترین تیم های مشاوره راه اندازی کافی شاپ و رستوران با ۲۰ سال سابقه  فعالیت و مدیریت در بهترین هتل ها ، رستوران ها و کافی شاپ ها بعنوان یک همراه و مشاور و مجری از ابتدا با شما خواهد بود تا بهترین گامها را برداشته و بیشترین میزان سود دهی را داشته باشید.     

پروپزال اجرایی مراحل راه اندازی کافی شاپ | آکادمی سرآشپزان

مرحله اول

بازدید از پروژه کافی شاپ، امکان سنجی ملک، عکسبرداری و متراژ برداری جهت تهیه نقشه های اولیه و پلان طراحی جهت ایجاد پیش نیازها، ظرفیت های مناسب و مطابق با پروژه جهت احداث کافی شاپ.

مرحله دوم

تفکیک طراحی دکوراسیون و طراحی قسمتهای مختلف همچون فضای کانتر نوشیدنیهای سرد و گرم، سالن، صندوق، انبار و… شروع بکار پروژه های اجرایی و دکوراسیون.

مرحله سوم

اعلام پیش نیازهای لازم در قسمت های مختلف پروژه همچون آب، برق تک فاز و سه فاز، گاز، تلفن، سیستم تخلیه و فاضلاب، تهویه مطبوع، اتصالات شبکه و اینترنت و اعمال این پیش نیازها همزمان با طراحی های اولیه.

مرحله چهارم

مشاوره در نام گذاری کافی شاپ، طراحی لوگو، ایجاد صفحات اجتماعی و ایجاد شبکه های بازاریابی و فروش جهت بالا بردن ظرفیت های فروش کافی شاپ پس از افتتاحیه

مرحله پنجم

طراحی منو های نوشیدنی سرد و گرم، کیک ها و کاپ کیک ها، انواع بشقاب های بستنی و دسرها با ارائه رسیپی کارد و کاست کنترل و با در نظر گرفتن تناسب قیمت منطقه ای بهمراه بالاترین سطح کیفی این آیتم ها و ارائه سرویس دهی مطلوب در راستای رضایتمندی میهمان

مرحله ششم

مشاوره درسفارش و تامین خرید مبلمان و میز و صندلی مناسب فضای کافی شاپ، ظروف و کلیه وسایل مربوط به بخش پذیرایی و سرویس دهی و چیدمان این وسایل براساس نقشه های از پیش طراحی شده درفضای کافی شاپ

مرحله هفتم

مشاوره در سفارش پک ها و ظروف یکبار مصرف و بیرون برحسب منو با لوگو از پیش طراحی شده کافی شاپ

مرحله هشتم

ارائه لیست تجهیزات و ادوات کلیه بخشهای سرد و گرم و نقشه اجرایی به همراه جانمایی تجهیزات در فضاهای مربوطه

مرحله نهم

مشاوره در تامین خرید تجهیزات و ادوات کافه و تجهیز این قسمتها براساس پلان اولیه

مرحله دهم

مشاوره در گزینش پرسنل قسمتهای مختلف همچون باریستا و بارتندر و معرفی سایر نیروهای کارآمد و کار آزموده جهت این بخش.

مرحله دهم

مشاوره در گزینش پرسنل قسمتهای مختلف همچون باریستا و بارتندر و معرفی سایر نیروهای کارآمد و کار آزموده جهت این بخش.

مرحله یازدهم

مشاوره در سفارش و خرید لباس پرسنل قسمتهای مختلف.

مرحله دوازدهم

آموزش استانداردای بهداشتی، حرفه ای و کلیه موارد مربوط به منوهای انواع نوشیدنی ها و گارنیش های این آیتم ها و آموزش اصول پذیرایی و میزبانی صحیح در کافی شاپ

مرحله سیزدهم

ارائه لیست تمامی مواد اولیه غذایی همچون اقلام خشک ، سس ها و سیروپ ها ، قهوه ها ، مواد شوینده و …

مرحله چهاردهم

ارائه لیست خرید تمامی مواد اولیه بر حسب اولویتهای زمانی جهت آماده سازی افتتاحیه کافی شاپ

مرحله پانزدهم

مشاوره در تبلیغات مفید و کارآمد و اعلام روز افتتاحیه کافی شاپ

مرحله شانزدهم

مرحله تست آزمایشی جهت آموزشهای نهایی و تایید کنترل نهایی طعم و کیفیت تمامی آیتمهای سرد و گرم

مرحله هفدهم

آماده سازی آیتمهای غذایی و نوشیدنی جهت افتتاحیه

مرحله هجدهم

برگزاری افتتاحیه مجموعه با درخواست و تامین مالی از جانب کارفرما

مرحله نوزدهم

آموزش های تکمیلی ضمن کار پرسنل و نظارت بر تداوم کیفیت محصولات و استانداردهای از پیش تعیین شده

مرحله بیستم

پشتیبانی و آموزش ضمن کار کلیه پرسنل بصورت مستمر جهت ایجاد رضایتمندی میهمان

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آشپزی هستید، به جای درستی آمده اید! چه یک آشپز خبره باشید و چه یک فرد علاقه مند به آشپزی که می خواهد مهارت‌های خود را بهبود ببخشد، انواع دوره های مقدماتی و تخصصی آشپزی که در آکادمی بین المللی سرآشپزان ارائه می شود قطعا به شما کمک خواهد کرد. اگر به عنوان یک سرآشپز خبره به کلاس های آشپزی ما می پیوندید، شما را با بسیاری از روش ها و دستور العمل های آشپزی دیگر آشنا می کنیم و اگر تازه مسیر خود را آغاز کرده اید، تمام تکنیک‌هایی را که در آشپزخانه بدان نیاز پیدا خواهید کرد به شما می آموزیم. بنابراین، فارغ از سطح مهارتی که به عنوان آشپز دارید، همیشه چیزهای جدیدی در کلاس آشپزی یاد خواهید گرفت.

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://bestasianchefs.com/?p=14951
راه های ارتباطی
از طریق راه های ارتباطی با آکادمی بین المللی سرآشپزان در تماس باشید

آدرس

تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق، بین خیابان رامین شمالی و گلستان شمالی، پلاک ۲۴۹

سوالات متداول
دیگران از ما پرسیده اند

فایل های دوره های آنلاین در فلش دوره قرار می گیرد و برای شما پست می شود.

خیر ، فلش دوره کاملا رایگان به شما ارائه خواهد شد.

بله تمامی دوره های حضوری و غیر حضوری همراه با گواهینامه بین المللی همراه با کد رجیستری اعطا خواهد شد. برای دریافت مدرک باید دوره آشپزی مد نظرتان را بگذرانید و پس از شرکت در امتحان و دریافت نمره قبولی مدرک به شما تقدیم می شود.

هزینه مدرک و امتحان به صورت جداگانه محاسبه میگردد.

شماره همراه

۰۹۱۲۷۱۵۲۷۰۲ - 09124054286

شماره تماس

۰۲۱۴۴۸۲۱۳۸۲ / 02144042262

ایمیل

info@bestchefs.academy

سلام دوره قصابی برای سال جدید کی برگزار میشه؟

« برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با یکی از شماره‌های زیر تماس بگیرید »

09124054286

02144042262

02144821382

09127152702

با ما در تماس باشید
خوش حال میشیم باهاتون آشنا بشیم!

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه آشپزی هستید، به جای درستی آمده اید! چه یک آشپز خبره باشید و چه یک فرد علاقه مند به آشپزی که می خواهد مهارت‌های خود را بهبود ببخشد، انواع دوره های مقدماتی و تخصصی آشپزی که در آکادمی بین المللی سرآشپزان ارائه می شود قطعا به شما کمک خواهد کرد. اگر به عنوان یک سرآشپز خبره به کلاس های آشپزی ما می پیوندید، شما را با بسیاری از روش ها و دستور العمل های آشپزی دیگر آشنا می کنیم و اگر تازه مسیر خود را آغاز کرده اید، تمام تکنیک‌هایی را که در آشپزخانه بدان نیاز پیدا خواهید کرد به شما می آموزیم. بنابراین، فارغ از سطح مهارتی که به عنوان آشپز دارید، همیشه چیزهای جدیدی در کلاس آشپزی یاد خواهید گرفت.