سبد خرید 0

خدمات طراحی و دکوراسیون

می خواهم این جمله را اینچنین آغاز کنم که طراحی و دکوراسیون بمانند پوشاندن یک کت و شلوار شیک برای رستوران شما محسوب می شود اما این نکته هم حائز اهمیت است که در این پلان همه چیز باید از یک فکر منشعب شود به شکلی که یک هماهنگی و هارمونی در بین تمامی بخشهای رستوران ، کافه و یا هتل شما وجود داشته باشد.  

مقدمه

طراحی و دکوراسیون در هر رستوران، یکی از کلیدی ترین و مهمم ترین نکات حائز اهمیت در راه اندازی یک مجموعه می باشد . ایجاد یک طرح خوب در معماری کافه ، رستوران ، هتل و یا هر مجموعه اقامتی و خدماتی غذا و نوشیدنی در قدم اول به جذب میهمانان بیشتر و در قدم های بعدی به آسایش و رفاه میهمان و سودآوری بیشتر بسیار کمک می کند و اگر این مبحث به صورت علمی و با یک تیم مجرب دنبال گردد نه تنها باعث منحصر به فرد شدن رستوران شما ، بلکه باعث وفاداری بیشتر میهمان شما نیز می گردد ، زیرا وقتی که طراحی مجموعه دارای اصول و قواعد باشد میهمان از حضور در آن محیط خسته نمی شود و فضا نیز برای او تکراری نخواهد شد و این باعث میگردد تا نزدیکان خود را نیز جهت استفاده از خدمات به رستوران شما معرفی نماید .
اکنون با وجود این حجم وسیع کافه ها ، رستوران ها ، هتل ها و تالارها در سطح شهرها و با رقابت پیش آمده بین این مجموعه ها ، این نکته بسیار مهم است که میهمان نه تنها به دنبال کیفیت می باشند ، بلکه بیشتر میهمانان بدنبال مرغوبیت هستند .

به صورت کلی طراحی شامل دو بخش می باشد : طراحی داخلی (Interior Design)  طراحی بیرونی  (Exterior Design ) 

حال اینکه همه چیز از یک پلان یا نقشه اولیه شروع می شود این پلان با برداشت یا اندازه گیری اولیه شروع میشود و در این طراحی میتوان بخشهای اصلی را در اتوکد یا نقشه کشی مهندسی اجرا نمود و قسمت‌هایی همچون سالن ، فضای کافه ، پنتری ، آشپزخانه ، بخش وی آی پی و سایر بخشها را از هم جدا نمود .

از مهم ترین عوامل در طراحی و دکوراسیون می توان به موارد زیر اشاره کرد :

مرحله اول

1. انتخاب صحیح رنگها و روانشناسی و شناخت آنها در قسمت‌های مختلف رستوران بسیار مهم است زیرا که در فضای رستوران باید از رنگهای گرم و اشتهاآور در کنار رنگهای خنثی استفاده کرد .

مرحله دوم

2. نورپردازی مناسب و دارای فیلتر

مرحله سوم

3. انتخاب نوع متریال صحیح در طراحی ها ، ماندگاری و زیبایی آنها

مرحله چهارم

4. نوع مبلمان ، رفاه و نشیمن مناسب آنها و همینطور ماندگاری و دوام مبلمان

مرحله پنجم

5. گرمایش و سرمایش و تهویه مناسب هوا AIR CONDITION

مرحله ششم

6. ایجاد فضای سبز با آیتمهای کم حجم و زیبا مانند FLOWER BOX که بسیار می تواند به مأنوس کردن محیط برای میهمان تاثیر بگذارد تا تداعی کننده خانه خود آنها باشد و همینطور در فضای بیرونی رستوران و ورودی آن نیز استفاده از فضای سبز بسیار مهم و تأثیرگذار می باشد .

مرحله هفتم

7.تابلو رستوران هم نقش بسزایی در جذب میهمان و مشتری برای یک رستوران و کافه یا مجموعه خدماتی غذا و نوشیدنی دارد چون به نوعی نمایانگر شخصیت رستوران می باشد .

مرحله هشتم

8. از دیگر نکات مهم در طراحی داخلی و خارجی یک رستوران می توان به تعبیه لایت باکسهایی با تصاویر زیبا از غذاها و …اشاره کرد که مجموعه این برنامه ریزی ها نیاز به یک اجرای قوی با یک تیم مجرب دارد .

شما سرمایه گذار گرامی میتوانید از تجربه ٢۵ ساله مشاوره ، طراحی و راه اندازی گروه بین المللی سرآشپزان بهره ببرید تا با یک کار هدفمند مجموعه خود را به یک سودآوری عالی و ماندگار برسانید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://bestasianchefs.com/?p=14953