شما هم می‌توانید یکی از شرکت کنندگان این دوره باشید و از طریق لینک خرید برای ثبت اطلاعات و ثبت نام اقدام فرمایید .  

ویدئوها

گالری

مقدمه

از زمانی که سفر در بین کشورها و شهرهای مختلف دنیا آغاز شد ، سبک های آشپزی و تبادل آنها نیز بین کشورها بیشتر مورد توجه قرار گرفت و باعث شناخته شدن غذا های بین المللی شد .
وقتی نام آشپزی ملل به میان می آید تداعی کننده سبک ها و متدهای آشپزی با تنوع بسیار زیاد در جهان می باشد ، سبک هایی همچون آشپزی فرانسوی ، آشپزی ایتالیایی ، آشپزی مکزیکی ، آشپزی چینی ، آشپزی مدیترانه‌ای و همینطور آشپزی ایرانی ، که این سبک‌ها و متدهای آشپزی سالیان سال فرهنگ و تمدن را نیز در خود جای داده اند .
در گذشته این امکان وجود نداشت که یک نفر بتواند با سبکهای متنوع آشپزی کند و به تمام آنها واقف باشد که این خود ، نیازمند سفر به تمام کشورها و سالیان سال تجربه کاری و منابع مالی برای تامین هزینه ها بود .
اما با بوجود آمدن موسسات بین المللی ، آکادمی ها و دانشگاههای آشپزی و حضور اساتید بین المللی در این مجموعه‌ها این مهم برآورده شد و افرادی هم که از این موسسات و آکادمیها فارغ تحصیل میگردند ، مهارتهای حرفه ای آشپزی را آموخته و می‌توانند به راحتی جذب معتبرترین هتلها ، رستورانها و مجموعه های غذا و نوشیدنی در سراسر دنیا گردند که بعد از بدست آوردن تجربه کاری و دوره های کارآموزی و ارتقا به درجات شف ، در قسمت‌های مختلف از حقوقهای بالایی هم برخوردار می شوند .
از مهمترین و شناخته شده ترین سبک های آشپزی میتوانیم از سبک آشپزی فرانسوی و ایتالیایی نام ببریم ، فرانسه با استیک ها و غذاهای معروف خود همچون بیف بورگونیون و ایتالیا با پاستا ها و پیتزاهای منحصر بفرد خود توانسته اند نام غذاهای خود را بر سر زبانهای تمام دنیا بیندازند ، اما باید بگوییم که به لحاظ آموزشی و فرهنگی در این کشورها سالیان سال زحمت کشیده شده است و برای یک سرآشپز احترام خاصی قائل هستند احترامی متقابل با یک پزشک و حتی بیش از یک پزشک زیرا که پزشکان با داروهای شیمیایی مردم را درمان مینمایند اما یک سرآشپز با ایده پردازی در یک منو ، برای مردم غذایی درست میکند که جنبه دارو دارشته باشد کما اینکه افلاطون و ابو علی سینا هم مطالب بسیاری در این رابطه نوشته اند که :
( همانا غذای ما داروی ماست ) ، اما در کشور ما بر مبحث علمی و تخصصی آشپزی کمتر توجه شده و بیشتر افراد غیر تخصصی به این موضوع می پردازند ، در بیشتر رستورانها سرآشپزها آموزش حرفه ای ندیده اند و بر طبق رسیپی کارد عمل نمی‌کنند ، یکبار غذای آنها کم نمک میشود و یکبار شور و دلیل این موضوع این است که ، بر حسب گرماژ کار نمی‌کنند و در اصطلاح ادویه جات و چاشنی ها را چشمی و حدسی به غذا اضافه میکنند که متاسفانه این روش سلیقه ای عمل کردن افراد ، باعث تخریب فرهنگ غذایی و تمدن دیرینه ما خواهد شد .
از این رو و در اینجاست که آموزش خودنمایی میکند و با آموزش اصولی میتوانیم این فرهنگ دیرینه را حفظ کنیم و با یادگیری حرفه ای غذاهای ایرانی و ملل ، در هر جایی از دنیای از جمله ایران بهترین جایگاه شغلی و درآمدی را داشته باشیم و یا حتی کسب و کار خود را به بهترین نحو راه اندازی نمائیم .

آکادمی سرآشپزان با برگزاری دوره‌های تخصصی آشپزی ملل و فست فود ، سعی در آموزش اصولی هنرجویان علاقمند در این حوزه را دارد .
این آموزش ها بصورت برنامه ریزی شده و کاملا ورکشاپ با کار عملی هنرجویان در کلاس انجام می پذیرد ، زیرا در متد های جدید آشپزی ، هیچ آموزشی به اندازه آموزش عملی توسط هنرجویان ثمربخشی ندارد .
در کلاسهای آکادمی سرآشپزان تمامی آموزشها ابتدا توسط استاد بصورت تئوری و عملی انجام می‌شود و سپس با نظارت استاد ، هنرجویان بصورت عملی موارد آموزشی و غذاها را پخت و آماده می نمایند .

مبانی آموزشی آشپزی تخصصی ملل

اصول بهداشت و ایمنی

شناخت ادوات و تجهیزات کاربردی مربوط به دوره

Mise on place

تکنیکهای و مهارتهای چاقو

شناخت متریال و مواد غذایی با کیفیت مربوط به دوره

روش های شناخت انواع مواد پروتئینی و روشهای پاکسازی ، شستشو و برش های مختلف گوشت و مرغ و مواد دریایی

روش آماده سازی انواع استاک

آموزش سس‌های مادر و سس‌های پایه

نحوه مرینید کردن (طعم دار کردن) و برش دادن موارد پروتئینی اعم از ، گوشت ، مرغ ، ماهی و میگو

شناخت ادویه های تخصصی مربوط به دوره

*تکنیک Blanching و روشهای متنوع پخت سبزیجات

تکنیکهای پخت مواد غذایی و روشهای نگهداری

Glazing

اصول حرفه ای گارنیش

blank

پاستاها

blank

پیتزاها

blank

استیک ها

blank

برگرها

blank

سوخاریها

از جمله آموزش های پیشرفته و منحصر به فرد در آکادمی سرآشپزان آموزش درست کردن پاستا به صورت سنتی و دست ساز ایتالیایی و همینطور پاستاهای شکم پر همچون راویولی و تُرتِلینی می باشد و سپس روش آماده سازی سس ها و ترکیبات و پخت این پاستاها و همینطور تاپینگ و اصول گارنیش نیز در این کلاس آموزش داده می‌شود .

blank

پاستاهای دوره عبارتند از :

 

پیتزاهای ایتالیایی و امریکایی دوره :

blank

هنرجویان در این کلاس با روش باز کردن خمیر با دست و وردنه و روش های آماده سازی سسهای مخصوص ، مرینِید مواد پروتئینی ، تاپینگ و کاتینگ پیتزاها به صورت عملی آشنا می شوند . 

blank

انواع استیک فرانسوی و امریکایی ، غذاهای دریایی گریل :

برگر های دوره با نانهای رنگی و دست ساز ارگانیک

blank
blank

سوخاری های دوره از جمله استریپس‌ها و کنتاکی ها

شما هم می‌توانید یکی از شرکت کنندگان این دوره باشید و از طریق لینک خرید برای ثبت اطلاعات و ثبت نام اقدام فرمایید .  

ویدئوهای نظر هنرجویان

نظرات

متوسط امتیازات

2
2.00 1 رای
6,400,000 تومان
1 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
1
1 ستاره
0

1 دیدگاه برای دوره آموزش تخصصی آشپزی ملل و فست فود

  1. blank
    Niforssox

    بالاترین مدرک آشپزی چیه؟
    آیا مدرک کلاس فست فود مدرک بالایی هست در آشپزی یا خیر؟

    پاسخ
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *