شما هم می‌توانید یکی از شرکت کنندگان این دوره باشید و از طریق لینک خرید برای ثبت اطلاعات و ثبت نام اقدام فرمایید .  

ویدئوها

گالری

مقدمه

از زمانی که سفر در بین کشورها و شهرهای مختلف دنیا آغاز شد ، سبک های آشپزی و تبادل آنها نیز بین کشورها بیشتر مورد توجه قرار گرفت و باعث شناخته شدن غذا های بین المللی شد .
وقتی نام آشپزی ملل به میان می آید تداعی کننده سبک ها و متدهای آشپزی با تنوع بسیار زیاد در جهان می باشد ، سبک هایی همچون آشپزی فرانسوی ، آشپزی ایتالیایی ، آشپزی مکزیکی ، آشپزی چینی ، آشپزی مدیترانه‌ای و همینطور آشپزی ایرانی ، که این سبک‌ها و متدهای آشپزی سالیان سال فرهنگ و تمدن را نیز در خود جای داده اند .
در گذشته این امکان وجود نداشت که یک نفر بتواند با سبکهای متنوع آشپزی کند و به تمام آنها واقف باشد که این خود ، نیازمند سفر به تمام کشورها و سالیان سال تجربه کاری و منابع مالی برای تامین هزینه ها بود .
اما با بوجود آمدن موسسات بین المللی ، آکادمی ها و دانشگاههای آشپزی و حضور اساتید بین المللی در این مجموعه‌ها این مهم برآورده شد و افرادی هم که از این موسسات و آکادمیها فارغ تحصیل میگردند ، مهارتهای حرفه ای آشپزی را آموخته و می‌توانند به راحتی جذب معتبرترین هتلها ، رستورانها و مجموعه های غذا و نوشیدنی در سراسر دنیا گردند که بعد از بدست آوردن تجربه کاری و دوره های کارآموزی و ارتقا به درجات شف ، در قسمت‌های مختلف از حقوقهای بالایی هم برخوردار می شوند .
از مهمترین و شناخته شده ترین سبک های آشپزی میتوانیم از سبک آشپزی فرانسوی و ایتالیایی نام ببریم ، فرانسه با استیک ها و غذاهای معروف خود همچون بیف بورگونیون و ایتالیا با پاستا ها و پیتزاهای منحصر بفرد خود توانسته اند نام غذاهای خود را بر سر زبانهای تمام دنیا بیندازند ، اما باید بگوییم که به لحاظ آموزشی و فرهنگی در این کشورها سالیان سال زحمت کشیده شده است و برای یک سرآشپز احترام خاصی قائل هستند احترامی متقابل با یک پزشک و حتی بیش از یک پزشک زیرا که پزشکان با داروهای شیمیایی مردم را درمان مینمایند اما یک سرآشپز با ایده پردازی در یک منو ، برای مردم غذایی درست میکند که جنبه دارو دارشته باشد کما اینکه افلاطون و ابو علی سینا هم مطالب بسیاری در این رابطه نوشته اند که :
( همانا غذای ما داروی ماست ) ، اما در کشور ما بر مبحث علمی و تخصصی آشپزی کمتر توجه شده و بیشتر افراد غیر تخصصی به این موضوع می پردازند ، در بیشتر رستورانها سرآشپزها آموزش حرفه ای ندیده اند و بر طبق رسیپی کارد عمل نمی‌کنند ، یکبار غذای آنها کم نمک میشود و یکبار شور و دلیل این موضوع این است که ، بر حسب گرماژ کار نمی‌کنند و در اصطلاح ادویه جات و چاشنی ها را چشمی و حدسی به غذا اضافه میکنند که متاسفانه این روش سلیقه ای عمل کردن افراد ، باعث تخریب فرهنگ غذایی و تمدن دیرینه ما خواهد شد .
از این رو و در اینجاست که آموزش خودنمایی میکند و با آموزش اصولی میتوانیم این فرهنگ دیرینه را حفظ کنیم و با یادگیری حرفه ای غذاهای ایرانی و ملل ، در هر جایی از دنیای از جمله ایران بهترین جایگاه شغلی و درآمدی را داشته باشیم و یا حتی کسب و کار خود را به بهترین نحو راه اندازی نمائیم .

آکادمی سرآشپزان با برگزاری دوره‌های تخصصی آشپزی ملل و فست فود ، سعی در آموزش اصولی هنرجویان علاقمند در این حوزه را دارد .
این آموزش ها بصورت برنامه ریزی شده و کاملا ورکشاپ با کار عملی هنرجویان در کلاس انجام می پذیرد ، زیرا در متد های جدید آشپزی ، هیچ آموزشی به اندازه آموزش عملی توسط هنرجویان ثمربخشی ندارد .
در کلاسهای آکادمی سرآشپزان تمامی آموزشها ابتدا توسط استاد بصورت تئوری و عملی انجام می‌شود و سپس با نظارت استاد ، هنرجویان بصورت عملی موارد آموزشی و غذاها را پخت و آماده می نمایند .

مبانی آموزشی آشپزی تخصصی ملل

اصول بهداشت و ایمنی

شناخت ادوات و تجهیزات کاربردی مربوط به دوره

Mise on place

تکنیکهای و مهارتهای چاقو

شناخت متریال و مواد غذایی با کیفیت مربوط به دوره

روش های شناخت انواع مواد پروتئینی و روشهای پاکسازی ، شستشو و برش های مختلف گوشت و مرغ و مواد دریایی

روش آماده سازی انواع استاک

آموزش سس‌های مادر و سس‌های پایه

نحوه مرینید کردن (طعم دار کردن) و برش دادن موارد پروتئینی اعم از ، گوشت ، مرغ ، ماهی و میگو

شناخت ادویه های تخصصی مربوط به دوره

*تکنیک Blanching و روشهای متنوع پخت سبزیجات

تکنیکهای پخت مواد غذایی و روشهای نگهداری

Glazing

اصول حرفه ای گارنیش

blank

پاستاها

blank

پیتزاها

blank

استیک ها

blank

برگرها

blank

سوخاریها

از جمله آموزش های پیشرفته و منحصر به فرد در آکادمی سرآشپزان آموزش درست کردن پاستا به صورت سنتی و دست ساز ایتالیایی و همینطور پاستاهای شکم پر همچون راویولی و تُرتِلینی می باشد و سپس روش آماده سازی سس ها و ترکیبات و پخت این پاستاها و همینطور تاپینگ و اصول گارنیش نیز در این کلاس آموزش داده می‌شود .

blank

پاستاهای دوره عبارتند از :

 

پیتزاهای ایتالیایی و امریکایی دوره :

blank

هنرجویان در این کلاس با روش باز کردن خمیر با دست و وردنه و روش های آماده سازی سسهای مخصوص ، مرینِید مواد پروتئینی ، تاپینگ و کاتینگ پیتزاها به صورت عملی آشنا می شوند . 

blank

انواع استیک فرانسوی و امریکایی ، غذاهای دریایی گریل :

برگر های دوره با نانهای رنگی و دست ساز ارگانیک

blank
blank

سوخاری های دوره از جمله استریپس‌ها و کنتاکی ها

شما هم می‌توانید یکی از شرکت کنندگان این دوره باشید و از طریق لینک خرید برای ثبت اطلاعات و ثبت نام اقدام فرمایید .  

ویدئوهای نظر هنرجویان

نظرات

متوسط امتیازات

0
بدون امتیاز 0 رای
5,800,000 تومان
0 نقد و بررسی

جزئیات امتیازات

5 ستاره
0
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آموزش تخصصی آشپزی ملل و فست فود”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *