راه اندازی رستوران ایتالیایی
بلاگ

تاسیس رستوران ایتالیایی

چه کسی غذاهای ایتالیایی اشتها آور و خوشمزه را دوست ندارد؟ تقریبا همه عاشق خوردن ماکارونی ایتالیایی، مرغ ایتالیایی و پیتزا ایتالیایی هستند. محبوبیت غذاهای ایتالیایی در سراسر جهان احتمالا به همین دلیل است که تقریبا در هر شهر اصلی، تعدادی رستوران ایتالیایی وجود دارند. با سرمایه گذاری در یک رستوران ایتالیایی می توانید از محبوبیت غذای ایتالیایی استفاده کنید. یکی از روش های موفقیت در راه اندازی رستوران ، تاسیس یک رستوران ایتالیایی است تا با استفاده از محبوبیت غذاهای ایتالیایی، افراد زیادی را بتوانید به رستوران خود جذب کنید و با ارائه خدمات مناسب و غذای خوشمزه، مشتریان خود را افزایش دهید.

غذای ایتالیایی و راه اندازی رستوران


اگر عشق طبیعی به غذای ایتالیایی دارید و اگر می دانید چگونه می توانید یک رستوران ایتالیایی را اداره کنید، می توانید کار راه اندازی رستوران ایتالیایی را شروع کنید و در عملکرد آن موفق شوید. در اینجا برخی از موارد مهم در زمینه راه اندازی رستوران ایتالیایی را به شما بیان خواهیم کرد تا با آگاهی کامل از این نکات، اقدام به تاسیس رستوران ایتالیایی بکنید:

غذای ایتالیایی

یکی از مهمترین مواردی که هنگام شروع کار در رستوران ایتالیایی باید به خاطر داشته باشید، نوع غذایی است که شما در خدمت مشتریان خود در رستوران ایتالیایی ارائه خواهید داد. هرچقدر منوی شما متنوع تر باشد و بتوانید انواع مختلفی از غذاهای ایتالیایی را ارئه دهید، در زمینه راه اندازی رستوران ایتالیایی موفق تر خواهید بود. با این حال اگر سرمایه اولیه محدودی داشته باشید ، ممکن است فقط در غذای ایتالیایی خود چند غذای محبوب اما ایتالیایی را ارائه دهید.

غذاهای محبوب ایتالیایی امروزه شامل پیتزاهای ایتالیایی و انواع مختلف غذاهای دریایی هستند. برخی از رستوران های ایتالیایی نیز سعی در ارائه انواع مختلف پاستای ایتالیایی به مشتریان خود دارند. مطمئن باشید هر چقدر غداهای شما خوشمزه تر و متنوع تر باشد، همانقدر نیز در جذب مشتری موفق تر خواهید بود. به همین دلیل بهتر است هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی، غذاهای رستوران خود را بررسی کنید.

Establishment of Italian restaurant 2 - تاسیس رستوران ایتالیایی

نوشیدنی های ایتالیایی

در صورتی که قصد شما راه اندازی کافه رستوران ایتالیایی باشد، می توانید از انواع نوشیدنی های ایتالیایی نیز استفاده کنید. نوشیدنی های ایتالیایی شامل انواع قهوه و دم نوش می باشد. همچنین سالاد و دسرهای مختلف ایتالیایی نیز هستند که می توانید برای سرو کردن به مشتریان خود ارائه بکنید. به طور کلی در رستوران ایتالیایی شما با طیف گسترده ای از غذای ایتالیایی و نوشیدنی ایتالیایی مواجه هستید که دست شما را در انتخاب منو دلخواه خود باز گذاشته اند. البته باید توجه کنید که فقط تعداد مهم نیست و باید کیفیت مناسبی در رستوران ایتالیایی خود رعایت کنید.

منو مناسب برای رستوران ایتالیایی

همانطور که در مطلب بالا نیز ذکر شد, هر چقدر تنوع منو و غذای ایتالیایی شما بالا باشد، در نتیجه مشتری شما افزایش پیدا می کند. با این وجود در نظر بگیرید که موارد موجود در منو شما باید مرتبط با همدیگر باشند.
شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع غذای ایتالیایی را سرو خواهید کرد. آیا شما فقط غذاهای سریع ایتالیایی هچون پیتزا و پاستا را ارائه می کنید؟ یا قصد داردید با انواع پاستا، گوشت، غذاهای دریایی و دسر، یک رستوران ایتالیایی بزرگ و با کیفیت را راه اندازی کنید؟ البته جواب این سوال ها به موارد دیگری همچون سرمایه هم بستگی دارد ولی بهتر است از ابتدا به فکر انتخاب منو مناسب باشید و نحوه ارائه کردن غذاهای خود را نیز مشخص کنید که می خواهید بیرون بر باشد یا نه؟ و همچنین مدل های دیگری که همان ابتدا باید به آن ها فکر کنید و جواب ان ها را مشخص کنید.

مکان رستوران ایتالیایی


در انتخاب مکان مناسب برای تاسیس رستوران ایتالیایی خود باید موارد مهمی را در نظر بگیرید. قبل از انتخاب مکان خود حتما باید به بررسی مکان و بازار منطقه بپردازید. به عنوان مثال چند رستوران ایتالیایی در حال حاضر در منطقه ای که می خواهید رستوران باز کنید، وجود دارد؟ آیا موقعیت مکانی در منطقه مورد نظر شما منجر به تجارت جدید می شود یا در وسط نا کجاآباد قرار دارد؟ اگر رقابت در یک منطقه بیش از حد شدید باشد، ممکن است تصمیم بگیرید رستوران ایتالیایی خود را در یک مکان متفاوت باز کنید.

 

Establishment of Italian restaurant 5 - تاسیس رستوران ایتالیایی
همچنین بهتر است از صاحب یک رستوران ایتالیایی در منطقه ای دور از محل برنامه ریزی شده خود بخواهید (زیرا یک رقیب بالقوه به شما کمک نمی کند) برای مشاوره در مورد نحوه افتتاح و مدیریت یک رستوران ایتالیایی شما را راهنمایی کند.

انتخاب تیم و پرسنل مناسب برای رستوران


نوع غذاهای ایتالیایی که در رستوران خود ارائه می دهید، تاثیر زیادی در موفقیت رستوران ایتالیایی شما خواهد داشت. با این وجود، نحوه عملکرد و نوع رفتار نیز بر مشتری شما تأثیر می گذارد. اطمینان حاصل کنید که کارکنان رستوران ایتالیایی شما دوستانه و مطبوع هستند.

دکوراسیون رستوران ایتالیایی


شاید یک از موارد مهم در کنار نوع غذا و منو غذا, دکوراسیون رستوران ایتالیایی باشد. دکوراسیون این نوع رستوران ها با رستوران های معمولی تفاوت دارد و باید در نظر داشته باشید که برای دکوراسیون آن باید از طرح های ایتالیایی بهره ببرید.
در حالی که به نظر می رسد پارچه های سفره ای شطرنجی، تصاویر جاذبه های مهم گردشگری ایتالیا یا مجسمه های انگور، تصاویر استانداردی برای دکوراسیون رستوران ایتالیایی هستند، حقیقت موضوع این است که رستوران های ایتالیایی به روش های مختلفی طراحی شده اند. طراحی داخلی ایتالیایی یک رستوران به استعداد، غذاها و مخاطبان هدف بستگی دارد. تزئین یک رستوران ایتالیایی می تواند برای برخی از رستوران ها یک چالش باشد، به خصوص اگر گزینه های تزئینی زیادی در فضای آنها وجود نداشته باشد.

رستوران های ایتالیایی یا می توانند دنج و صمیمی به نظر برسند یا در صورت استفاده از کمی ظرافت و تزئین برای فضای خود، می توانند رسمی تر باشند. همه اینها بستگی به محیطی دارد که می خواهید مشتریان خود آن را حس کنند. برخی از رستوران های ایتالیایی با دکوراسیون روستایی، صندلی های چوبی و آشپزخانه ای باز، تاکید زیادی بر راحتی فضای داخلی می کنند. دارندگان رستوران های رسمی ایتالیایی از کاغذ دیواری عالی، نورپردازی خاموش، موکت با طرح های زیبا برای کف و میزها و صندلی های رستوران های زینتی استفاده می کنند. همچنین می توانید از یک موسیقی ایتالیایی بسیار آرام و مناسب غذاخوری نیز در رستوران خود استفاده کنید.

Establishment of Italian restaurant 6 - تاسیس رستوران ایتالیایی
می توانید برای دکوراسیون رستوران خود از رستوران های ایتالیایی دیگر نیز الگو بردار یکنید. البته توجه داشته باشید که این رستوران ها نباید در شهر و محدوده شما باشد. به طور کلی در انتخاب نحوه دکوراتیو رستوران ایتالیایی باید در نظر داشته باشید که آن دکوراتیو باید با فرهنگ و غذای ایتالیایی مرتبط باشد.

گروه سرآشپزان آسیا ارئه دهنده کلیه خدمات برای راه اندازی هتل ،‌ رستوران ، فست فود و …. است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank