ایده برای رستوران
بلاگ

ایده های جذب مشتری برای رستورانها

یکی از پر رقابت‌ترین مشاغل در دنیا، رستوران داری است. در این شغل عوامل مختلفی وجود دارد که بر میزان مشتری رستوران تاثیر می‌گذارند. با نزدیک‌تر شدن رقابت بین رستوران‌های مختلف، بازاریابی رستوران‌ها در چند سال اخیر رشد زیادی داشته است. در واقع هدف از بازاریابی و تبلیغات رستوران‌ها جذب مشتری برای رستوران و حفظ مشتری‌های سابق است. رستوران های موفق در سرتاسر جهان از عوامل مختلفی برای افزایش مشتریان استفاده می‌کنند. در این مقاله به بررسی ایده های جذب مشتری برای رستورانها می‌پردازیم.

 

 

Customer attraction ideas for restaurants 2 - ایده های جذب مشتری برای رستورانها

ایده های جالب برای جذب مشتری


ممکن است شما به تازگی رستورانی را افتتاح کرده اید یا می خواهید تجارت فعلی خود را رونق دهید. در هر دو حالت شما در تلاش هستید که استراتژی های جذب مشتری برای رستوران را بیاموزید. با این حال ، بسیاری از روشهای متداول در صنعت رستوران داری خیلی پیچیده یا گران هستند تا عملی باشند.
تلاش برای جلب مشتری کاری دشوار است. صاحبان رستوران‌های مختلف ممکن است ایده های بسیاری را امتحان کرده‌اند که برخی از آن ها جواب داده است و برخی با وجود صرف هزینه و وقت، عملی نشده‌اند. اگر قصد دارید که مشتریان بیشتری را به رستوران خود جذب کنید ، احتمالا می خواهید هزینه های مربوطه را نیز به حداقل برسانید.
مشتریان رستوران ها به دو گروه مشتریان جدید و مشتریان سابق تقسیم می‌شوند. رستورانی موفق است که بتواند هم افراد جدید را به خود جذب کنند و هم مشتریان ثابت خود را حفظ کند و آن را از دست ندهد. به همین دلیل رستوران داری کاری سخت و دشوار است. در این کار شما علاوه بر ارائه خدمات و امکانات به مشتریان باید رستوران خود را تبلیغ بکنید تا اقدام به جذب مشتری برای رستوران بکنید. در این مقاله ۷ ایده جالب برای جذب مشتری را به شما بیان خواهیم کرد تا در جدب مشتری به رستوران موفق شوید‌:

Customer attraction ideas for restaurants 3 - ایده های جذب مشتری برای رستورانها
۱- ارائه پیشنهادهای ویژه برای مشتریان


مسئله ای که در بسیاری از مواقع باعث جذب مشتری به رستوران ها می‌شود استفاده از پیشنهادات ویژه ، تخفیف ها یا تبلیغات مشابه است. برای ایجاد پیشنهادی که به اندازه کافی وسوسه انگیز باشد تا مشتریان جدید را وارد جذب خود بکند ، شما باید به طور کلی کاهش قیمت قابل توجهی را ارائه دهید. بسیاری از مردم علاقه‌ای به صرف هزینه در رستورانی که تا به حال آن را امتحان نکرده‌اند، ندارند. به همین دلیل مناسب ترین برای روش مشتریان جدید به رستوران، ارائه پیشنهادات ویژه یا تخفیف‌های قابل توجه است.
منظور از ارائه پیشنهادات ویژه صرفا اعمال تخفیف بر روی قیمت مواد غذایی نیست. این پیشنهادات می‌توانند در قالب یک پکیج مناسب در منو رستوران باشند. به عنوان مناسب پکیج اقتصادی یا پکیج مناسب برای خانواده. همچنین این پیشنهادات نیز می‌توانند به شکل‌های مختلفی نیز ارائه شوند، به عنوان مثال با خرید ۵ عدد پیتزا یک عدد پیتزا رایگان دریافت کنید و یا پیشنهاد ارائه نوشیدنی رایگان در کنار وعده غذایی نیز می‌تواند مناسب باشد. البته این پیشنهادات بستگی به نوع و موقیعت رستوران نیز دارد.

 

۲-فعالیت در شبکه‌های اجتماعی


فقط به این دلیل که شما یک تجارت آنلاین و اینترنتی نیستید به این معنی نیست که نمی توانید از بازاریابی آنلاین برای افزایش فروش استفاده کنید. یکی از سریعترین و آسانترین راه برای بازاریابی رستوران ، استفاده از شبکه‌های اجتماعی مختلف است.
همچنین در این روش با ارائه کد تخفیف می‌توانید افراد مختلفی را جذب رستوران خود بکنید. همچنین ارائه پیشنهدات ویژه و تخفیف‌های روزانه در این شبکه‌ها باعث ترغیب افراد برای مراجعه به رستوران شما شود. ارائه تخفیف‌ برای مشتریان جدید می‌تواند روش مناسبی برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی باشد.
مهمترین نکته در زمان تبلیغات در بستر اینترنت، عکس‌‌ها هستند. این عکس‌ها باید کاملا واقعی از وعده‌های غذایی مختلف ارائه شده در رستوران باشند. همچنین می‌توانید از دکوراسیون و محیط رستوران نیز عکس بگذارید تا افراد را با محیط رستوران خود آشنا کنید.

 

۳- مدیریت زمان


اگر قبلا این کار را نکرده اید ، برای افزایش فروش و جذب مشتری امتحان کنید. بیشتر رستوران ها متوجه می‌شوند که در روزهای خاصی از هفته ، زمان های مشخص سال و حتی زمان های مشخص در طول روز مشتریان آن‌ها کاهش می‌یابد. برای جذب مشتری به رستوران، شما باید متوجه این زمان‌های خاص بشوید.
با ارائه تخفیف ها و پیشنهادات ویژه می توانید این زمان‌ها را به شلوغ ترین ساعت رستوران خود تبدیل کنید. ممکن است متوجه شوید که یک یا دو روز هفته، رستوران شما نسبت به سایر روزهای هفته خلوت‌تر است. بنابراین بهتر است پیشنهادات روزانه خود را برای این روزها در نظر بگیرید.
همچنین این کار را می‌توانید برای ساعت‌های مشخصی از روز که تعداد مشتریان کم است نیز انجام دهید. معمولا در ساعات بین نهار و شام افراد کمی به رستوران‌ها مراجعه می‌کنند. می‌توانید با ارائه پیشنهادات ساعتی، در این ساعات نیز به جذب مشتری بپردازید.

 

۴- انتقادات و پیشنهادات مشتریان


وجود یک صندوق انتقادات و پیشنهادات و بررسی مرتب آن، باعث حفظ مشتریان و تبدیل آن ها به مشتریان ثابت می‌شود. این نظرات می‌تواند به شکل یک انتقاد از طعم و مزه یک وعده غذایی یا محیط و دکوراتیو رستوان باشد. همچنین برخی از مشتریان پیشنهادات خود را نیز به شما برای افزودن غذا به منو غذایی رستوران خود یا تغییر و بهبود دکوراسیون رستوران می‌دهند. توجه به این نظرات و سعی در رفع کاستی ها باعث حفظ مشتریان شما می‌شود.

 

Customer attraction ideas for restaurants 4 - ایده های جذب مشتری برای رستورانها

۵-تنوع در منو رستوران


بدیهی است که هر چقدر منو رستوران شما متنوع باشد و وعده‌های بیشتری را شامل می‌شود، شانس شما برای جذب مشتری بیشتر است. البته علاوه بر تنوع منو، کیفیت آن هم مهم است، بدین صورت که نباید با افزایش وعده‌های غذایی رستوران شما، کیفیت وعده‌های قبلی کاهش یابد.
همچنین ارائه غذاهای جدید در منو نیز باعث جذب مشتریان می‌شود. یک نام جدید در بین اسم‌های تکراری دیگر در منو رستوران باعث جذب نظر مشتری می‌شود. همچنین در صورتی که در رستوران خود یک غذای جدیدی را ارائه می‌دهید، می‌توانید با معرفی و تبلیغات آن در شبکه‌های اجتماعی افراد را تشویق کنید تا یک بار آن را امتحان کنند.

 

۶-همکاری با سایت‌های سفارش آنلاین غذا


در چندین سال اخیر سایت‌های مختلفی برای سفارش آنلاین غذا تاسیس شده‌اند که برخی از آن‌‌ها در این راه بسیار موفق عمل‌کرده‌اند. همکاری با این سایت‌ها یا اپلیکیشن‌ها باعث بیشتر دیده شدن می‌شود و همچنین میزان فروش شما را افزایش می‌دهید. همچنین از این طریق موفق به جذب مشتری می‌شوید. اسنپ فود نمونه‌ای از این سایت‌های است که در بین افراد مختلف مجوبیت زیادی دارد.

 

Customer attraction ideas for restaurants 5 - ایده های جذب مشتری برای رستورانها

۷-برخورد کارکنان با مشتریان


ممکن است شما بهترین و با کیفیت وعده‌های غذایی را به مشتریان خود ارائه کنید و یا محیطی بسیار زیبا در رستوران خود برای مشتریان داشته باشید ولی در صورتی که رفتار کارکنان رستوران با مشتریان خوب نباشید، هیچ وقت موفق به حفظ مشتریان خود نخواهید شد. یکی از عواملی که در نظر افراد در مورد رستوران ‌ها دیده می‌شود، برخورد کارکنان آن رستوران است.
هیچ کس علاقه‌ای به رفتن به رستورانی که در آن کارکنان رفتار مناسبی با مشتریان ندارند، ندارد. به همین دلیل بهتر است به کارکنان خود برخورد مناسب با مشتری را یاد بدهید و از آن‌ها بخواهید که همواره به خوبی با مشتریان برخورد کنند.

 

گروه سرآشپزان آسیا ارئه دهنده کلیه خدمات برای راه اندازی هتل ،‌ راه اندازی رستوران ، راه اندازی فست فودف طراحی دکوراسیون و تجهیز محیط، راه اندازی فود کورتو آموزش آشپزی و تدوین منو های غذایی بیبش از ۲۰ سال تجربه و فعالیت دارد.

2افکار در مورد “ایده های جذب مشتری برای رستورانها”

  1. چاپ سه بعدی نقاشی های کودک دلبند خانواده که در زمان صرف غذا در رستوران حضور دارند و بهترین هدیه برای کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank