مهارت کباب زنی و تخته کاری چیست

بلاگ

مهارت کباب زنی و تخته کاری چیست

به جرأت می‌توان گفت پرطرفدارترین غذا در بین ایرانیان کباب است و این محبوبیت به کشورهای دیگر نیز منتقل شده و باعث کارآفرینی و ایجاد رستورانهای ایرانی زیادی در سراسر دنیا گردیده است، که این خود باعث شناساندن فرهنگ غذایی ایران نیز میباشد.

.jpeg - مهارت کباب زنی و تخته کاری چیست

تنوع و تعداد کباب های ایرانی تا اندازه ای زیاد است که حداقل از هر استانی می توانیم یکی از این کباب های سنتی و ایرانی را نام ببریم » کباب دنده کرمانشاه، جوجه کباب چهارمحال و بختیاری، کباب لاری، کباب بناب، کباب ترش گیلان و… از این جمله هستند.

 

درست است که شما در کشورهای دیگر نیز می‌توانید کباب و غذاهای باربیکیو با طعم لذیذ و عالی پیدا کنید، اما طعم و تنوع کبابهای ایرانی و کیفیت آنها بسیار متفاوت و برتر است، حال اینکه بخواهیم این کبابها را با طعم عالی و منحصر بفرد به یک هنرجو و یا  علاقمند به آشپزی نیز آموزش دهیم از نکات  بسیار مهم دیگر است.

آموزش کباب از نگاه تخصصی دارای ظرافت های زیادی است، زیرا تخته کاری و کباب زنی یک مهارت به حساب می‌آید و یادگیری حرفه ای این رشته  قطعاً نیاز به تمرین و نظارت استاد دارد.

آموزش قصابی مدرن در تهران فنی و حرفه ای از صفر تا صد e1661681911785 - مهارت کباب زنی و تخته کاری چیست
در این کلاس آموزشی به صورت کاملا حرفه ای قصابی مدرن را یاد می گیرید همراه با مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور تماس : ۰۹۱۲۴۰۵۴۲۸۶

 

در جدیدترین متدهای آموزشی دنیا در آکادمی ها، موسسات و آموزشگاههای آشپزی بین المللی، آموزشها هم بصورت تئوری در قالب ویدئوهای آموزشی و ارائه دستورالعمل دقیق غذاها که در اصطلاح به آن رسیپی کارد گفته میشود و با انجام آموزشها، ابتدا توسط استاد و سپس توسط هنرجویان و با نظارت عملی اساتید صورت می پذیرد، که به این دوره ها ورکشاپ نیز گفته میشود.

در آکادمی سرآشپزان آسیا نیز دوره ها به اینصورت برگزار می‌گردند و هنرجویان تحت آموزش استاد مهدی حصاری منش که بیش از دو دهه در این رشته تجربه دارند و در آکادمی ها و موسسات بین‌المللی همچون انجمن تخصصی غذا و نوشیدنی اروپا تحصیل و تجربه کسب نموده اند، و همینطور مربی  رسمی سازمان فنی و حرفه ای  نیز می باشند برگزار میگردد.

سیاست گذاری آکادمی سرآشپزان آسیا بر این منوال می باشد که با جذب تعداد هنرجویان کمتر، حداکثر ۷ نفر در کلاس و با برگزاری دوره های حرفه ای و ورکشاپ بتواند تجربیات علمی و عملی خود را به هنرجویان به صورت آکادمیک و اصولی منتقل  نماید، کما اینکه هنرجویان دوره های پیشین در بهترین رستورانها حتی در کشورهای دیگر نیز با موفقیت مشغول بکار میباشند.

در دوره کبابهای آکادمی سرآشپزان آسیا، هنرجویان در طی چهار روز متوالی، بیش از سی نوع از کبابهای اصیل ایرانی، کبابهای مدرن و ترکیبی و کبابهای ملل دیگر را نیز فرا میگیرند.

در ابتدا بر اساس اصول حرفه ای این دوره، هنرجویان روشهای شناخت مواد اولیه کبابها، همچون مواد پروتئینی را فرا میگیرند، روشهای شناخت گوشت تازه و مناسب کبابها از جمله راسته گوسفندی و همینطور روش پاکسازی، شستشوی و بی خس کردن و فیله نمودن راسته و فیله گوساله، مرغ  و ماهی را نیز یاد می گیرند.

شناخت ادوات و تجهیزات کباب از جمله : انواع سیخ های کباب، انواع چاقوهای بی خس کاری  و تخته کاری و انواع تخته های کار و… نیز از سایر این آموزشها میباشد.

از مزیت های دیگر دوره کباب های ایرانی و ملل آکادمی  سرآشپزان آسیا نیمه خصوصی بودن و تعداد کم هنرجویان در کلاس می باشد، زیرا هدف ما آموزش کامل هنرجویان بصورت علمی و عملی میباشد، در ضمن آموزشهای عملی هنرجویان  در گروههای دو نفره  تمامی مبانی را گام به گام  از صفر تا صد در کنار استاد انجام می دهند، انواع مرینیت کردن یا طعم دار کردن مواد پروتئینی، شناخت ادویه های مخصوص دوره، آموزش انواع سس کبابها و سسهای گارنیشی، روش پخت و برش دادن سبزیجات و روشهای گارنیش و دورچین مدرن در بشقابها  جزو آموزشهای این دوره میباشد.

هدیه آکادمی سرآشپزان آسیا برای تمامی هنرجویان دوره ها یک دست لباس کامل آشپزی  میباشد.

مدارک آکادمی سرآشپزان برای تخته کاری

با اعطای گواهینامه های مهارتی کباب زن و تخته کار سازمان فنی و حرفه‌ای سعی نموده علاوه بر آموزش این مهارت به صورت آکادمیک، مدارکی اعطا نماید که در همه جای دنیا معتبر و قابل استفاده باشد.

به تازگی و خصوصاً در فضای مجازی بسیاری از آشپزان به آموزش و معرفی کباب های ایرانی پرداخته اند اما متاسفانه بدعت گذاری و آموزش های غیر اصولی  نیز در این حوزه بسیار زیاد شده است، اگر یک آشپز و یا سرآشپز، کبابی را خلق کند هیچ ایرادی ندارد، اما اینکه کباب های ایرانی با دستورالعمل ها و رسیپیهای اشتباه بدون در نظر گرفتن اصالت آنها آموزش داده شوند، جای بسی تأسف و نگرانی ست.

برای مثال در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود که در غذاهایی همچون جوجه کباب، سس مایونز استفاده می‌کنند، که این سس یکی از سس‌های فرانسوی است و هیچ ارتباطی به جوجه کباب اصیل ایرانی ندارد و یا اینکه در بسیاری از این آموزشها، در کباب برگ از سویا سس استفاده می‌کنند که یک سس چینی است و اینگونه آموزشها نه تنها باعث انحراف هنرجو و علاقمندان به این رشته میشود، بلکه به مرور باعث از بین رفتن فرهنگ آشپزی کشور عزیزمان ایران نیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank