هتل گردشگری سرای خان
بلاگ

سرمایه گذاری بخش خصوصی | هتل سرای خان گرگان در استان گلستان

با استعانت از پرودگار متعال گروه سرآشپزان آسیا موفق به راه اندازی بخش نوشیدنی و پذیرایی هتل سرای هتل بوتیک سرای خان گرگان گردید.

راه اندازی هتل گردشگری سرای خان

این پروژه یکی از ده ها پروژه های گروه سرآشپزان آسیا در زمینه راه اندازی هتل است که در استان گلستان، گرگان توسط میراث فرهنگی با سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح گردید و باعث نجات یکی دیگر از بافت های تاریخی در گرگان (استرآباد) گردید و روحی تازه به این منطقه ی تاریخی بخشید که امیدواریم در آینده ای نه چندان دور به توسعه و جذب هر چه بیشتر گردشگران در این هتل تاریخی داخلی و خارجی منجرو گردد.

 

گردشگری سرای خان گرگان گلستان - سرمایه گذاری بخش خصوصی | هتل سرای خان گرگان در استان گلستان

بخش خصوصی و تحول بافت تاریخی گرگان

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان با اشاره به این که ورود بخش خصوصی موجب تحول در بافت‌تاریخی گرگان (استرآباد) شده است، گفت: دو خانه تاریخی در این بافت که به واحد های اقامتی و پذیرایی تبدیل شده است در سفر وزیر میراث فرهنگی افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط‌ عمومی و امورفرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، ابراهیم کریمی امروز جمعه ۸آذرماه با اشاره به ظرفیت‌های بافت تاریخی گرگان برای جذب گردشگر اظهارداشت: بافت تاریخی گرگان به عنوان اولین بافت کل کشور در سال ۱۳۱۰ به شماره ۴۱ ثبت آثار ملی شد و این بدان معنی است که از همان ابتدا این بافت به عنوان یک اثر ارزشمند محسوب شده است.

پروژه استانداردسازی هتل لاله چابهار

او با بیان اینکه بافت تاریخی گرگان پس از چندسال یکی از پایلوت‌های سرمایه‌گذاری برای جذب گردشگر شده است، بیان کرد: سیاست ما درباره بافت تاریخی، تملک ساختمان نیست و بهره مندی از توان بخش خصوصی یک از اولویت های اداره کل میراث فرهنگی گلستان است.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان تصریح کرد: امروز با موجی از تقاضاها در بافت تاریخی گرگان مواجه هستیم. برخی از سرمایه‌گذاران بناهای تاریخی محدوده بافت را تملک و اقدام به مرمت آن کرده‌اند.

راه اندازی هتل ارگ محتشم کاشان

کریمی با اشاره به پروژه های قابل افتتاح در سفر دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی به گلستان گفت: خانه تاریخی رضا قلی نژاد با حجم سرمایه گذاری ۳۰۰۰۰ میلیون ریال و اشتغالزایی برای ۱۵ نفر به واحد پذیرایی تبدیل و آماده بهره‌برداری است.

او اضافه کرد: خانه تاریخی شفیعی نیز از دیگر پروژه‌های بافت تاریخی است که با ۲۰۰۰ میلیون ریال به واحد اقامتی تبدیل شده است و با ۱۰ اتاق، ۳۰ تخت و اشتغال ۱۵ نفر در نیمه آذرماه با حضور دکتر مونسان افتتاح خواهد شد.

کریمی گفت: دستگاه‌‌های دیگری از جمله شهرداری، راه و شهرسازی نیز برای احیای بافت تاریخی گرگان پای کار آمده‌اند و جداره‌سازی و پیاده‌روسازی در این مناطق در حال انجام است.

منبع :  http://www.golestanchto.ir/show.php?id=11242

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank