story fast food - تاریخچه فست فود در دنیا
بلاگ

تاریخچه فست فود در دنیا

با سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان عزیز و دوست داشتنی در این مقاله به معرفی گروه سرآشپزان آسیا می پردازیم و خدمات این گروه را در زمینه راه اندازی فست فود و تجهیزات فست فود خدمت شما علاقه مندان معرفی خواهیم کرد و یکی شما را در این مسیر با گروه سرآشپزان آسیا آشنا خواهیم کرد.

پیشنه راه اندازی فست فود

در ایندا به پیشنه راه اندازی فست فود می پردازیم. فست فود در ابتدا در کشور آمریکا شکل گرفت و ایده آن این بود که غذا ها به سرعت و به صورت اتوماتیک آماده شوند و این داستان به سال ۱۹۱۲ در شهر نیویورک انجام شد. بازار هدف این مجموعه ها کسناانی بودند که با پرداخت مبلغی می خواستند به سرعت غذای خود را میل کنند و سریعا به ادامه کار خود برگردند. و این مجموعه ها با شعا ما کار مادران را آسان کرده ایم وارد بازار شدند. انفجار راه اندازی فست فود ها در سال ۱۹۴۰ رخ داد که امروز شاهد هستیم مک دونالد با بیش از ۳۰ هزار شعبه در سراسر دنیا همچنان پیشرو در این زمینه است.

آموزش سوسیس و کالباس - تاریخچه فست فود در دنیا

گروه سرآشپزان آسیا نکاتی را درباره اهمیت راه اندازی فست فود ها برایتان مطرح می کنم. امروزه با سرعت گرفتن تکنولوژِی در دنیا و تغییرات بسیار پر سرعت در سبک زندگی مردم شرایط زندگی تغییرات زیادی داشته است. و مردم وقت کمتری را به تهیه و پخت و طبخ غذا اختصاص می دهند. به خصوص در وعده هایی مانند نهار که معمولا مردم درگیر کارهای روزانه هستند.  با توجه به این مطالب که خدمت شما عرض کردم کیفیت و سلامت بودن غذا بسیار مهم است و ورود به این حوزه از کسب و کار و راه اندازی فست فود کار بسیار راحتی نیست.

مثل یکی از دلایل دیگر در راه اندازی فست فود توسط گروه سر آشپزان آسیا  این است که با این روند زندگی در بسیاری از خانواده های ایرانی  در وعده شام نیز برای راحت تر بودن به فست فود یا رستوران می روند تمام این توضیحات برای این بود که واقعا به اهمیت استفاده مردم از رستوران ها و بخصوص فست فودها پی ببرید و با اهیمت بودن این صنعت در کسب وکارهای امروز را بیشتر درک کنیم. اما متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که در ایران در بسیاری از فست فود ها از مواد اولیه بی کیفیت استفاده می گردد و بیشتر غذاهای که برای مشتری سرو می شود از میزان بسیار زیادی چربی تهیه شده است.

واقعیت این است که کم هستند فست فود هایی که به فکر غذای سالم باشند. اگر بخواهیم با یک نگاه تیزبینانه در بین فست فودها ( راه اندازی فست فود ) بررسی انجام دهیم، می بینیم که سیر تکاملی مصرف کننده بودن رستوران ها و فست فودها هر روز رو به افزایش است یعنی اینکه کسب و کارها تنبل شده اند ولی پیشنهاد گروه سرآشپزان آسیا این است که تا جایی که امکان دارد از این روش امتناع کنند و خود مواد اولیه خود را به دست آورند.

و اما برای برآورد تجهیزات  قسمت آشپزخانه در راه اندازی فست فود و پخت و پز نیز اینچنین است و برآورد قیمت تجهیزات فست فود بر حسب کیفیت و برند وسایل و تجهیزات تعیین می گردد که این بخش نیز اخیرا با تغییرات قیمت ارز دچار تغییرات زیادی گشته است. اما باید بدانیم که این مبالغ با سیاستگذاری صحیح و اصولی و با انتخاب برند های با کیفیت و قیمت مناسب قطعا یک سرمایه گذاری می باشد و شما با نگهداری صحیح این وسایل می توانید برای یک عمر از آن استفاده نمایید و کسب درآمد کنید. در بخش تجهیزات و وسایل آشپزخانه برآورد قیمت رابطه ۱۰۰% مستقیم با نوع منو دارد اما مبلغ میانگین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان را می توان برای این بخش در نظر گرفت. در بخش انتهایی کار، هزینه های راه اندازی، خرید مواد اولیه غذایی، نوشیدنی و سرمایه در گردش و تبلیغات ظروف و پک های بیرون بر از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

با گروه سرآشپزان آسیا - تاریخچه فست فود در دنیا

برای برآورد هزینه راه اندازی فست فود می توانید با دریافت مشاوره از مشاورین مجرب گروه سرآشپزان آسیا برآوردی دقیق از هزینه های لازم جهت راه اندازی فست فود و خود داشته باشید. مشاوره برآورد هزینه به شرایط بسیاری بستگی دارد و مشاوره تیم سرآشپزان آسیا رایگان است از صفر تا صد راه اندازی فست فود با شما خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank