معنی هتل یک ستاره
بلاگ

⭐ ویژگی های هتل یک ستاره و معنی رتبه بندی ستاره ها

هتل ها بر اساس تعداد ستاره هایشان رتبه بندی می شوند، و این رتبه بندی راهنمای بسیار خوبی  برای مشتریان است تا بتوانند انتخاب مناسبی برای رزور هتل داشته باشند.

ما در این مقاله تمام آنچه درباره هتل های تک ستاره نیاز است را شرح می دهیم و شمار را با ویژگی  هتل یک ستاره آشنا می کنیم.

پیش از شروع مقاله بهتر است بدانید که تعداد ستاره ها در دنیا مبانی واحدی ندارد و در کشور های مختلف ممکن است این استاندارد ها در رتبه دهی هتل ها با هم متفاوت باشند.

.jpeg - ⭐ ویژگی های هتل یک ستاره و معنی رتبه بندی ستاره ها

مثلاً ممکن است هتل سه ستاره در ترکیه یا ایران، با هتل سه ستاره در سوییس امکانات و ویژگی های متفاوتی داشته باشد. در واقع معیارهای رتبه دهی در هر کشور بستگی به نهاد مربوطه همان کشور دارد.

در ایالات متحده آمریکا تعداد ستاره های هتل ها  بر اساس میزان مالیاتی که هر هتل پرداخت می کند رتبه دهی صورت می گیرد.

اما به صورت کلی می توان در یک کشور بر اساس تعداد ستار های هر  هتل کیفیت خدمات آن هتل را به صورت حدودی پیش بینی کرد.

هتل ها بین ۱ تا ۵ ستاره در ایران رتبه دهی می شوند و تا ۸ ستاره نیز در کشورهای خارجی مثل دبی هتل ها رتبه دهی می شوند. در ادامه به ویژگی های هتل یک ستاره می پردازیم.

🌟 هتل یک ستاره

به دلیل اینکه هتل های یک ستاره از قوانین و مقررات دیگر هتل ها بهرمندند در دسته بندی هتل ها قرار می گیرند و در پایین ترین سطح کیفی و خدماتی هتل ها قرار دارند.

 هتل های ۱ ستاره معمولاً دارای فضاهای کوچکی هستند و به صورت شخصی اداره می شود  و دارای امکانات ابتدایی برای مسافران است که معمولاً این هتل ها در مکانهایی قرار می گیرند که رفت و آمد مسافران زیاد است مثل اطراف پایانه های حمل و نقل و مراکز تجاری و رستوران ها.

🌟 ویژگی های هتل ۱ ستاره :

  • معمولا دارای سرویس بهداشتی و حمام به صورت اشتراکی است.
  • به پایانه ها مسافربری و مراکز تجاری و تفریحی نزدیک است.
  • دارای اتاق های کوچک و با تعداد کم و دارای کمترین مساحت نسبت به دیگر هتل ها
  • تعدا پرسنل خدماتی کم است.
  • تلفن به صورت عمومی است و هر اتاق دارای خط تلفن مجزا نیست.

هتل های یک ستاره با کیفیت را  Superior Tourist Hotel یا هتل های گردشگری یا توریست کلاس می گویند که به نسبت هتل های یک ستاره معمولی دارای امکانات و سرویس های با کیفیت تری است.

البته در کشورهای اروپایی استاندارد های هتل تک ستاره متفاوت است به طور مثال در کشور های اروپایی مسئول نظارت و رتبه دهی هتل های ۲۸ کشور اروپایی با سازمان HOTREC است که از استانداردهای این سازمان برای یک هتل ۱ ستاره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • همه اتاق‌ها مجهز به حمام و سرویس بهداشتی باشند.
  • اتاق‌ها روزانه نظافت شوند و صابون و مواد شوینده به‌اندازه کافی در دسترس باشد.
  • تلویزیون رنگی و میز و صندلی در اتاق‌ها موجود باشد.
  • هتل دارای بخش پذیرش باشد.
  • تلفن عمومی در هتل موجود باشد.

🌟 تعرف ویکی پدیا از هتل ۱ ستاره

هتل‌هایی که امکانات را بدون توجه به پاکیزگی یا امنیت مهمان ارائه می‌دهند. مهمانان ممکن است با پرداخت هزینه اضافی به برخی خدمات دسترسی پیدا کنند. +

🌟 مشاوره راه اندازی هتل

در مبحث راه اندازی هتل حتماً باید با این استاندارد ها در ایران آشنایی داشته باشید تا بتوانید براساس چشم انداز خود در راه اندازی هتل به هدف خود برسید. در این زمینه گروه سرآشپزان با مدیریت مهدی حصاری منش آماده همکاری و مشاوره برای شما عزیزان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank