راه اندازی کافه
خدمات راه اندازی

مشاوره و هزینه راه اندازی کافی شاپ – ۰۹۱۲۷۱۵۲۷۰۲

گروه سرآشپزان آسیا با ۲۲ سال سابقه فعالیت در صنعت غذا و نوشیدنی، امروز بدنبال آموزش اصول نوین و تکنیکهای برتر جهانی در جهت ارتقا و راه اندازی هتل ها، رستوران ها، کافی شاپ ها و مجموعه های زیر گروه خود می باشد. تجربه به ما آموخت اگر بدنبال راه اندازی یک کافی شاپ یا کافه رستوران مدرن، با بیشترین میزان سود دهی در کمترین زمان هستید باید همواره با مطالبی که در ذیل عنوان میشود پیش رفته و بدنبال پاسخ این سئوالات باشید:

latte art rosetta - مشاوره و هزینه راه اندازی کافی شاپ - 09127152702

چگونگی پیدایش قهوه و رشد و شکوفائی کافی شاپ ها درسراسرجهان؟

  •  برای احداث یک کافی شاپ چه کارهایی باید انجام دهیم؟
  •  تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای راه اندازی  کافی شاپ ؟
  •  مراحل راه اندازی کافی شاپ چیست؟
  •   راه اندازی کافی شاپ چه هزینه هائی دارد و چه میزان سرمایه گذاری نیاز دارد؟
  •  مشکلات، مزایا و معایب راه اندازی کافی شاپ چیست؟
  •  چگونه از کافی شاپ خود بیشترین استفاده را ببریم؟
  • ایده هایی برای راه اندازی کافی شاپ کوچک ؟

که در متن ذیل مفصل در مورد این مطالب صحبت خواهیم کرد ولی در ابتدا شما را با تاریخچه پیدایش قهوه و اولین کافی شاپ ها آشنا می کنیم تا درک بهتری از ایم حوزه و کسب و کار داشته باشید…

.jpeg - مشاوره و هزینه راه اندازی کافی شاپ - 09127152702

تاریخچه پیدایش قهوه و کالدی یا خالد چوپان :


پیدایش قهوه به حدود سالهای ۸۳۰ میلادی در کشور اتیوپی بر میگردد جائی که یکی از مناطق حاره ای در قاره افریقا و روی خط استوا واقع شده است.

قهوه به صورت کاملاٌ اتفاقی  توسط  چوپانی که در حال چراندن گوسفندهای خود بود کشف شد ، نام این چوپان کالدی CALDI  بود که به زبان عبری خالد خوانده میشود.

چوپان قهوه - مشاوره و هزینه راه اندازی کافی شاپ - 09127152702

کالدی که گوسفندان خود را برای اولین بار به یک مرتع جدید برده بود که نام آن منطقه ABI SINA  بود، متوجه شد گوسفندانش بعد از خوردن گیاهی از حالت عادی خارج شده و حالت سرمستی عجیبی به آنها دست داد  کالدی که بسیار کنجکاو شده بود تا ببیند این چه گیاهی ست خود نیز از دانه های آن گیاه که قهوه بود خورد و بعد از چند دقیقه حالت شور و شعف عجیبی به او دست داد و باعث شد ناخودآگاه به رقص محلی خود بپردازد، کالدی که بسیار از تاثیر قهوه بهت زده شده و برایش تازگی داشت، مقداری از دانه های قهوه را برداشت و با خود به صومعه برد و به راهبان صومعه نشان دهد و تاثیرآن را با آنها در میان بگذارد و با نشان دادن قهوه به آنها و شرح ماجرا متوجه شد که راهبان با این گیاه آشنائی کامل دارند، زیرا که در آن زمان صنعت چاپ هنوز بوجود نیامده بود و این راهبان کتابهای مقدس انجیل را با دست کتابت می کردند و با استفاده از قهوه خواب از آنها دور شده و با نیرو بخشی زیاد آن در هر روز به اندازه ۳ روز کتابت می کردند، پس کالدی دانه ها را به نزذ قبیله خود که گالا GALA  نام داشت برد و آنها شروع به استفاده از آن نمودند.

آموزش قصابی مدرن در تهران فنی و حرفه ای از صفر تا صد e1661681911785 - مشاوره و هزینه راه اندازی کافی شاپ - 09127152702
در این کلاس آموزشی به صورت کاملا حرفه ای قصابی مدرن را یاد می گیرید همراه با مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور تماس : ۰۹۱۲۴۰۵۴۲۸۶

آنها مجبور بودند با تغییر فصل کوچ کنند و با استفاده از نیروی قهوه ، کوچ برای آنها بسیار راحت تر میشد. آشپزی در قبیله گالا به صورت نوبتی انجام میشد و یک روز بصورت اتفاقی وقتی آشپز مشغول درست کردن سوپی از قهوه بود از آن غافل شد و سوپ ته گرفت و بعد از آینکه او مجبور شد به آن سوپ آب بیفزاید و آن را برای اعضای قبیله سرو کند احساس کردند چقدر طعم و عطر آن بهتر شده است و تصمیم گرفتند تا از آن به بعد قهوه را به صورت تفت داده استفاده کنند که این اتفاق باعث پیدایش صنعت روستری ROSTERY گردید.

برای راه اندازی کافی شاپ یا کافه رستوران موفق و سود آور عواملی مورد نیاز است که با در نظر گرفتن این عوامل و رعایت کردن آنها موفقیت آن واحد صنفی دو صد چندان بیشتر خواهد شد. راه اندازی کافی شاپ خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید تا ریسک سرمایه گذاری خود را به پایین ترین حد ممکن برسانید.

گروه سرآشپزان آسیا    ۰۹۱۲۷۱۵۲۷۰۲

اولین کافی شاپها در اروپا در کشور انگلستان و در شهر لندن ۱۶۵۲و پاریس فرانسه در سالهای ۱۶۶۰ میلادی افتتاح شدند.

در ایران نیز قهوه و قهوه نوشی رواجی بسیار داشت و ایرانیان جزو اولین مللی بودند که از قهوه استفاده می کردند و به همین دلیل در ابتدا نام قهوه خانه در ایران بکار برده شد ، قهوه در ایران از حدود ششصد سال قبل بین مردم نیاسر کاشان ( که به قهوه نیاسری ) شهرت داشت و آن را با سبک و سیاقی خاص درست می کردند رواج داشت ، همینطور در جنوب نیز در استان خوزستان مردم از آن زمان قهوه را بر روی آتش با ظرف های مخصوصی بنام دله درست میکردند که هنوز هم رایج است و طعمی بسیار گوارا دارد ، اما از زمان قاجاریه که بسیاری از رجال سیاسی و سیاستمداران را با قهوه های ( قجری ) مسموم کردند و به قتل رساندند دید مردم نسبت به قهوه عوض شد و مردم بیشتر به استفاده از چای رو آوردند.

نکات مهم برای راه اندازی کافی شاپ


۱٫ برنامه ریزی : اعم از گزینش افراد ، سفارشها ، طراحی لوگو و تبلیغات در زمان مناسب

۲٫ طراحی و دکوراسیون داخلی زیبا و متناسب با نوع سرویس دهی

۳٫ طراحی منو متنوع و متشکل از آیتمهای بروز و جذاب                                            

۴٫ تجهیز و چیدمان وسایل با کیفیت متناسب با منو (در این مرحله استعلام قیمت و خرید مناسب بسیار مهم است)

۵٫ آموزش منو و مشاوره راه اندازی کافی شاپ در زمان مناسب با پرسنل کار آزموده

۶٫ پشتیبانی و ارزیابی مستمر کیفیت و ارائه سرویس عالی با جذب رضایت قطعی میهمانان

موفقیت در راه اندازی کافی شاپ


بسیاری از کافی شاپ ها و رستوران ها در ابتدای راه اندازی  با شروع به همکاری با پرسنلی که قبلاٌ در کافی شاپ فعالیت داشته اند تصور می کنند که به موفقیت خواهند رسید و تفکر آنها این است که اگر مبلغی برای راه اندازی کافی شاپ ندهند ، آن مبلغ بر ایشان پس انداز خواهد شد در صورتی که با این تصور اشتباه در قدم اول خود را وابسته به پرسنل خود میکنند و پس از مدتی این پرسنل با توقعات نابجا درخواست هایی میکنند که اگر برآورده نشود آن واحد صنفی را ترک میکنند و این نقطه شکست آن واحد صنفی محسوب میشود بدلیل اینکه حتی اگر شخص دیگری هم جایگزین پرسنل قبلی شود سلیقه خود را اعمال می کند و میهمان دچار دوگانگی میشود و با تکرار این موضوع تعداد میهمانان روز به روز کم  شده و در انتها منجر به شکست خواهد شد .

از مهمترین عوامل موفقیت در راه اندازی کافی شاپ و بسیاری از برندهای کافی شاپ در جهان باید به استمرار ارائه  یک محصول با کیفیت از بدو افتتاح آن کافی شاپ نام برد اینگونه کافه ها هستند که با آموزش گام به گام پرسنل خود و تدبیر در کار، در آینده نزدیک تبدیل به یک برند معتبر میشوند و سعی میکنند به تعداد شعبات خود بیفزایند و میزان سود دهی خود را چند برابر کنند .

اگر بخواهیم یک مقایسه خوب در رابطه با راه اندازی کافی شاپ داشته باشیم باید یک کافی شاپ نو پا و تازه تاسیس را به یک نهال تشبیه کنیم که نیاز به نور، رطوبت ، خاک مساعد و مهمتر ازهمه رسیدگی دارد ، بلی رسیدگی از مهمترین عوامل موفقیت یک کافی شاپ است . کافی شاپ مکانی ست که در آن بسیاری از ملاقات های دوستانه و کاری صورت میگیرد به همین دلیل ممکن است میهمان چند ساعت را در آنجا حضور داشته باشد ازهمین رو باید میهمانداران انرژی خوبی داشته باشند و ازمیهمان به بهترین نحو پذیرائی کنند.

با در نظر گرفتن تمام این نکات فنی در کنار ارائه محصول با کیفیت عالی ، گروه سرآشپزان آسیا (هلدينك گروه سرآشپزان آسيا) بعنوان یکی از مجربترین تیم های مشاوره راه اندازی کافی شاپ و رستوران با ۲۰ سال سابقه  فعالیت و مدیریت در بهترین هتل ها ، رستوران ها و کافی شاپ ها بعنوان یک همراه و مشاور و مجری از ابتدا با شما خواهد بود تا بهترین گامها را برداشته و بیشترین میزان سود دهی را داشته باشید.

پروپزال اجرایی مراحل راه اندازی کافی شاپ |گروه سرآشپزان آسیا


۱- بازدید از پروژه کافی شاپ، امکان سنجی ملک، عکسبرداری و متراژ برداری جهت تهیه نقشه های اولیه و پلان طراحی جهت ایجاد پیش نیازها، ظرفیت های مناسب و مطابق با پروژه جهت احداث کافی شاپ.

۲- تفکیک طراحی دکوراسیون  و طراحی قسمتهای مختلف همچون فضای کانتر نوشیدنیهای سرد و گرم، سالن، صندوق، انبار و… شروع بکار پروژه های اجرایی و دکوراسیون.

۳- اعلام پیش نیازهای لازم در قسمت های مختلف پروژه همچون آب، برق تک فاز و سه فاز، گاز، تلفن، سیستم تخلیه و  فاضلاب، تهویه مطبوع، اتصالات شبکه و اینترنت و اعمال این پیش نیازها همزمان با طراحی های اولیه.

۴- مشاوره در نام گذاری کافی شاپ، طراحی لوگو، ایجاد صفحات اجتماعی و ایجاد شبکه های بازاریابی و فروش جهت بالا بردن ظرفیت های فروش کافی شاپ پس از افتتاحیه.

۵- طراحی منو های نوشیدنی سرد و گرم، کیک ها و کاپ کیک ها، انواع  بشقاب های بستنی و دسرها با ارائه رسیپی کارد و کاست کنترل و با در نظر گرفتن تناسب قیمت منطقه ای بهمراه بالاترین سطح کیفی این آیتم ها و ارائه سرویس دهی مطلوب در راستای رضایتمندی میهمان.

۶- مشاوره درسفارش و تامین خرید مبلمان و میز و صندلی مناسب فضای کافی شاپ، ظروف و کلیه وسایل مربوط به بخش پذیرایی و سرویس دهی و چیدمان این وسایل براساس نقشه های از پیش طراحی شده درفضای کافی شاپ.

۷- مشاوره در سفارش پک ها و ظروف یکبار مصرف و بیرون برحسب منو با لوگو از پیش طراحی شده کافی شاپ.

۸- ارائه لیست تجهیزات و ادوات کلیه بخشهای سرد و گرم و نقشه اجرایی به همراه جانمایی تجهیزات در فضاهای مربوطه.

۹- مشاوره در تامین خرید تجهیزات و ادوات کافه و تجهیز این قسمتها براساس پلان اولیه.

۱۰- مشاوره در گزینش پرسنل قسمتهای مختلف همچون باریستا و بارتندر و معرفی سایر نیروهای کارآمد و کار آزموده جهت این بخش.

۱۱- مشاوره در سفارش و خرید لباس پرسنل قسمتهای مختلف.

۱۲- آموزش استانداردای بهداشتی، حرفه ای و کلیه موارد مربوط به منوهای انواع نوشیدنی ها و گارنیش های این آیتم ها و  آموزش اصول پذیرایی و میزبانی صحیح در کافی شاپ.

۱۳ –  ارائه  لیست  تمامی  مواد  اولیه  غذایی  همچون  اقلام  خشک ، سس ها  و سیروپ ها ، قهوه ها ، مواد  شوینده  و  … .

۱۴ – ارائه لیست خرید  تمامی  مواد  اولیه  بر  حسب  اولویتهای  زمانی جهت  آماده سازی  افتتاحیه  کافی شاپ .­

۱۵ – مشاوره در تبلیغات  مفید و کارآمد  و اعلام  روز افتتاحیه   کافی شاپ .

۱۶ –  مرحله  تست آزمایشی  جهت  آموزشهای  نهایی  و  تایید کنترل  نهایی  طعم  و  کیفیت  تمامی آیتمهای سرد و گرم  .

۱۷ –  آماده  سازی  آیتمهای غذایی و نوشیدنی جهت افتتاحیه .

۱۸ –  برگزاری  افتتاحیه  مجموعه  با درخواست و تامین  مالی از جانب  کارفرما .

۱۹ – آموزش های  تکمیلی  ضمن  کار پرسنل  و  نظارت  بر  تداوم  کیفیت  محصولات و  استانداردهای  از  پیش تعیین  شده .

۲۰ – پشتیبانی و آموزش ضمن کار کلیه پرسنل  بصورت مستمر جهت ایجاد رضایتمندی میهمان .

جهت راه اندازی کافی شاپ با ما تماس بگیرید:  ۰۹۱۲۴۰۵۴۲۸۶   ۰۹۱۲۷۱۵۲۷۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank