gold 2 - آموزش آشپزی ملل
کلاس های حضوری

آموزش آشپزی ملل

از زمانی که سفر در بین کشورها و شهرهای مختلف دنیا آغاز شد، سبک های آشپزی و تبادل آنها نیز بیشتر مورد توجه قرار گرفت و باعث شناساندن غذاها بین ملل مختلف شد، وقتی نام آشپزی ملل به میان می آید تداعی کننده سبک های آشپزی با تنوع بسیار در جهان میباشد، سبک هایی همچون آشپزی فرانسوی، آشپزی ایتالیایی، آشپزی مکزیکی، آشپزی چینی و همینطور آشپزی ایرانی، که جهت آشپزی ایرانی هم دوره های مخصوص و مجزا در آکادمی سرآشپزان آسیا در نظر گرفته شده است.

آکادمی سرآشپزان آسیا با برگزاری دوره‌های مختلف آشپزی، از جمله آشپزی تخصصی ملل، سعی در آموزش اصولی هنرجویان علاقه‌مند در این حوزه دارد، این آموزش ها زیر نظر استاد مهدی حصاری منش برگزار میگردد که بیش از دو دهه تجربه در سبک های مختلف آشپزی در کشورهای مختلف را دارند و در معتبرترین موسسات بین المللی آشپزی همچون انجمن تخصصی غذا و نوشیدنی اروپا SCAE تحصیل نموده اند و سالیان سال به عنوان سرآشپز در هتل ها و رستوران های معتبر فعالیت نموده اند.

.jpeg - آموزش آشپزی ملل

در طول دوره چهار روزه آشپزی ملل آکادمی سرآشپزان آسیا ابتدا هنرجویان با ادوات و تجهیزات و محیط کار و بهداشت و الگوهای حرفه‌ای کار آشنا می‌شوند، شناخت و ترکیب ادویه ها و موارد استفاده از آنها، روش های شناخت انواع مواد پروتئینی و روشهای پاکسازی، شستشوی و برش های آنها از جمله گوشت و مرغ و مواد دریایی و همینطور سبزیجات از اصول آموزشی دیگر این دوره می باشد.

مهدی حصاری منش - آموزش آشپزی ملل

سپس تکنیکهای پخت مواد غذایی همچون بلانچینگ، تایسینگ، ساته کردن و روشهای دیگر پخت و نگهداری نیز به هنرجویان آموزش داده می شود.

از جمله آموزش های پیشرفته و منحصر به فرد در آکادمی سرآشپزان آسیا روش درست کردن پاستا به صورت سنتی و دست ساز ایتالیایی می باشد و سپس روش پخت پاستا، انواع سس ها و ترکیبات این پاستاها که در دنیا زبان زد هستند آموزش داده میشود، اما باید این نکته را مد نظر قرار دهید که ریزه کاری ها، نکات پخت و آماده سازی انواع پاستا، این غذای لذیذ ایتالیایی را باید از یک سرآشپز و استاد کارآزموده بیاموزید.

آموزش پاستاهای جذاب این دوره عبارتند از :

پنه آلفردو، پاستا پستو، تورتلینی، اسپاگتی آلا رزا، پاستا بلونز، آگنولوتی و پاستا آرابیاتا، که تمامی این پاستاها در کلاس ابتدا توسط استاد و سپس با مشارکت و کار هنرجویان در کلاس به صورت عملی و ورکشاپ واقعی زیر نظر استاد انجام می شود، زیرا در متد های جدید آشپزی در جهان، هیچ آموزشی به اندازه انجام دادن اصولی و عملی در کلاس توسط هنرجو و با نظارت استاد ثمر بخشی ندارد.

پاستا در آشپزی ملل - آموزش آشپزی ملل

 

یکی از بزرگترین مزیت های دوره های آکادمی سرآشپزان آسیا، تعداد استاندارد هنرجویان در کلاس می باشد زیرا ما بر این عقیده هستیم که آشپزی یک مهارت است و برای یادگیری اصولی این مهارت، هنرجویان باید به اندازه کافی کار عملی انجام دهند.

از پاستا و سس های مخصوص آنها که بگذریم آموزشگاه برگرهای جذاب دست ساز با نانهای رنگی مخصوص که در این کلاس منحصراً آموزش داده می شوند می رسیم، هنرجویان در کنار ساخت انواع برگر و نان‌ها سس ها و ترکیبات مختلف آنها را نیز می‌آموزند.

برگرهای این دوره عبارتند از :

یکی از دیگر بخش های جذاب کلاس آشپزی ملل آموزش ازجمله برگرهای بیف برگر، پورتوبلو ماشروم برگر، زینگر، چیز برگر نیویورکی با سس مخصوص چدار، دابل برگر و کینگ برگر است.

انواع برگر - آموزش آشپزی ملل
آموزش تهیه پیتزاها :

آموزش صفر تا صد پیتزا های ایتالیایی و آمریکایی از دیگر آموزش های استاد مهدی حصاری منش می باشد، از خمیر دست ساز ایتالیایی و آمریکایی پیتزا گرفته تا سسهای ناپولیتانا، پومودورو و ترکیبات یک پنیر حرفه ای و کش دار و نیز آموزش پیتزاهای چانو، سوپریم، مارگاریتا، وجتریاتا، استوزیکا و پپرونی، پیتزا پلو و پیتزا کاپریچیوسا را، باید بعنوان نقاط قوت این دوره نام برد.

هنرجویان در این کلاس با روش باز کردن خمیر با دست و وردنه و روش های آماده سازی مواد اولیه و پخت پیتزاها بصورت عملی آشنا می شوند.

آموزش سوخاری ها از جمله انواع فیله استرپس‌ها و کنتاکی ها و روش مرینیت کردن و تندر کردن (نرم کردن و طعم دهی مرغ)، پوشش‌دهی با آرد نرمال و سوخاری و همینطور سالاد مخصوص و سسهای حرفه‌ای در کنار سوخاری ها را فقط در این کلاس خاص تجربه خواهید کرد.

سوخاری غذا های ملل - آموزش آشپزی مللآموزش انواع استیک فرانسوی و آمریکایی و غذاهای دریایی گیریل :

به جرات می‌توان گفت که استیک های فرانسوی و امریکایی و روش آماده سازی و مرینیت آنها از مهمترین اصول آشپزی میباشند که از دیرباز توسط بسیاری از سرآشپزان زبده پوشیده بود و جزو اسرار آن رستوران محسوب میشد، ولی با پیشرفت علم آشپزی و همکاری بسیاری از اساتید این رشته، این غذاها و همینطور سسهای منحصر به فرد آنها در آکادمی های بین المللی توسط اساتید آشپزی آموزش داده شدند.

1010 min - آموزش آشپزی ملل
هنرجویان آکادمی سرآشپزان آسیا نیز بر طبق این آموزش های بین المللی می توانند پخت انواع استیک های متنوع و روشهای پخت این استیکهای مخصوص فرانسوی و امریکایی همچون استیک فیله مینیون، استیک تورنادو، استیک شاتوبریان، پرترهاوس، استیک سلمون (ماهی آزاد )، غذاهای گریل دریایی و سس های کافه دو پاریس، ماشروم سس، پپر سس، سس ترخون و دمی گلاس را در این دوره تکرار نشدنی تجربه نمایند.

از دیگر غذاها و متد آشپزی چینی نیز هنرجویان میتوانند، غذاهایی همچون بیف بروکلی، بوفالو وینگز، تمپورا، چاپسویی را هم بیاموزند.

همچنین تکنیکهای گارنیش کردن و تزئین بشقاب و آموزش سسهای گارنیشی در کنار هر یک از غذاها جزو آیتمهای آموزشی بسیار مهم این دوره میباشد که باعث بیشتر دیده شدن هنر این سرآشپزان آینده خواهد شد.

در آکادمی سرآشپزان آسیا مواد با کیفیت اعلا و بصورت تازه و روزانه جهت تمرین هنرجویان به فراوانی خریداری میشود تا رضایتمندی و اثر بخشی دوره ها کامل باشد.

مدارک آکادمی سرآشپزان آسیا

با اعطای گواهینامه های مهارتی آشپزی ملل از سازمان فنی و حرفه‌ای و همینطور گواهینامه های بین المللی آشپزی از کشور انگلستان که دارای کد رهگیری و معتبر نیز می باشند سعی داریم علاوه بر آموزش این مهارت به صورت آکادمیک، مدارکی اعطا نماییم که در همه جای دنیا معتبر و قابل استفاده باشد.

 

2افکار در مورد “آموزش آشپزی ملل”

  1. سلام ، علیرضا هستم از ونکوورِ کانادا ۰ خوشحالم که بالاخره یک کارِ حرفه ای و علمی درموردِ سنّتِ آشپزی و غذاهایِ ایرانی در ایرانِ عزیزم انجام میشه ۰ سوالِ من ، چطور میتونم پکیجِ سر آشپز را تهیه کنم و چه چیزی و در چه زمانی من دریافت میکنم ۰ با سپاس ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank