Anthony Bardin is a famous chef - آنتونی باردین سرآشپز نابغه آمریکایی
بلاگ

آنتونی باردین سرآشپز نابغه آمریکایی

آنتونی بوردین(anthony bourdain)، آشپز معروف، شخصیت سرشناس تلویزیونی آمریکا، نویسنده، تهیه کننده و مجری برنامه پرطرفدار «بخش‌های ناشناخته» شبکه تلویزیونی «سی ان ان» که به معرفی غذاها و فرهنگ‌های مناطق مختلف جهان می‌پرداخت در ۲۵ ژوئن سال ۱۹۵۶ در نیویورک آمریکا به دنیا آمد و ۸ ژوئن ۲۰۱۸ حدود ۲۰ روز پیش از تولد ۶۲ سالگی در فرانسه به زندگی خود پایان داد.

آموزش سوسیس و کالباس - آنتونی باردین سرآشپز نابغه آمریکایی

آشنایی با زندگی کاری آنتونی باردین


ستاره بی چون و چرای دنیای آشپزی و غذا زاده نیوجرسی بوده و شهرت او از سال ۲۰۰۰ با انتشار کتاب زندگینامه ای جالب و خواندنی «آشپزخانه سری: ماجراجویی هایی در جهان شکم» آغاز شد. بعد از آن وی در برنامه های تلویزیونی متعددی مانند «بهترین سرآشپز»، «آنتونی بوردین: بدن رزرو» و برنامه معروفش در شبکه سی ان ان با نام «آنتونی بوردین: بخش های ناشناخته» حضور یافت.

Anthony Bardin is a famous chef 2 - آنتونی باردین سرآشپز نابغه آمریکایی

آنتونی بوردین در سال ۲۰۰۰ میلادی با انتشار کتاب پرفروش «آشپزخانه سری: ماجراجویی در جهان شکم» به شهرت رسید. این کتاب معرفی غذاها و ترفندهای خاص آشپزی کشورهای مختلف است.وی از سال۲۰۱۳ به شبکه سی.ان.ان پیوست و مجموعه «بخش‌های ناشناخته» را ساخت که به غذاهای مناطق مختلف جهان اختصاص داشت.بوردین هنگام مرگ در حال تهیه فصل یازدهم این مجموعه بوده است.

 

سفر آنتونی بوردین به ایران


آنتونی بوردین در سال ۲۰۱۴ به تهران و اصفهان سفر کرد و مستندی درباره غذاهای ایرانی ساخت که به عنوان قسمتی از مجموعه «بخش‌های ناشناخته» از شبکه سی.ان.ان پخش شد.
این آشپز معروف آمریکایی تهران را یکی از آمریکایی‌ترین شهرهایی خوانده بود که در عمرش دیده است. «ایرانی‌ها، مردمی فوق‌العاده مهربان و مهمان‌دوست هستند. در واقع، من شگفت‌زده شده بودم. تهران آمریکایی‌ترین شهری است که به حال دیده‌ام و از تفاوتی که بین ایران سیاسی، که ما از طریق خبرها با آن آشنا هستیم، و ایران واقعی که ایرانی‌ها هر روز در آن زندگی می‌کنند، خشنود شدم.» او برخورد ایرانی‌ها با خود و گروه فیلمبرداری را دوستانه و گرم توصیف کرد و گفت که تهران اصلا آنطور نبوده که انتظار داشته است «نه خیلی شرقی و نه خیلی غربی جایی در آن وسط.»

 

مرگ آنتونی بوردین


خبر درگذشت آنتونی بوردین برای همه شوکه کننده بود، این اتفاقی نبود که به سادگی بتوان از کنارش گذشت و هیچ واکنشی نشان نداد. هرکسی که یک بار برنامه تلویزیونی یا یکی از مستندهایش را دیده باشد او را فراموش نمی‌کند چون آنتونی بوردین فقط یک سرآشپز، مجری، نویسنده و مستند ساز نبود.

Anthony Bardin is a famous chef 3 - آنتونی باردین سرآشپز نابغه آمریکایی

آنتونی بوردین چگونه فکر کردن و چگونه دیدن جهان را آموزش می‌داد، وقتی آنتونی بوردین به کشوری سفر می‌کرد صمیمیت در او موج می‌زد و نگاه بدون قضاوت او هرکسی را جذب می‌کرد. فارغ از دلایلی که منجر به فوت آنتونی بوردین شد، اگر همانند خود او فکر کنیم باید گفت او در هر جایی و در هر فرصتی تلاش می‌کرد ارزش‌های انسانی را پررنگ جلوه دهد و همه را به این سو دعوت کند.

https://bestasianchefs.com/famous-chefs-in-the-world/

نکات مهم زندگی آنتونی بوردین برای کارآفرینان

  • فرای مرزها پیش بروید

اگر آنتونی بوردین بلندپروازی خود را در مرحله‌ی «موفقیت یک سرآشپز» متوقف کرده بود، احتمالاً امروز تنها مردم نیویورک او را می‌شناختند. اما او انتخاب دیگری داشت: او نمی‌خواست زندگی خود را «صرفاً» به‌عنوان یک سرآشپز تعریف کند. به همین دلیل، هم به نویسندگی روی آورد و ده‌ها کتاب نوشت و هم برنامه‌های متعدد مسافرتی-غذایی را میزبانی و برگزار کرد.
ممکن است شما برای رسیدن به جایگاه امروزی و مالکیت یک کسب‌وکار، سخت کارکرده باشید. (حتماً همین‌طور است.) اما باید بدانید که شما، به‌ جایی که ایستاده‌اید، محدود نمی‌شوید. اگر در حال حاضر یک شرکت حسابداریرا اداره می‌کنید ولی رؤیای درس دادن در کلاس‌های هنری را دارید، چراکه نه؟ هیچ قانونی وجود ندارد که شما را از گام برداشتن در مسیر اشتیاق واقعیتان بازدارد.

https://bestasianchefs.com/cooking-course/

  • هرگز متوقف نشوید

در طول هفته‌ی گذشته، هواداران آنتونی بوردین نقل‌قول‌های زیادی از او را به اشتراک گذاشتند و البته این امر کسی را متعجب نکرد، زیرا بوردین مرد فکور و هوشمندی بود. بیایید یکی از این نقل‌قول‌ها را مرور کنیم:

اگر قرار باشد خودم را حامی و مدافع چیزی بدانم، آن چیز «حرکت» است. حرکت کنید، هرچقدر که می‌توانید و هر چه دورتر. از اقیانوس رد شوید، یا به‌سادگی از رودخانه عبور کنید. خودتان را موقعیت دیگران قرار دهید، یا لااقل غذای آن‌ها را بخورید. این کار برای همه‌ی انسان‌ها نقطه‌ی مثبتی است.

گرچه این نقل‌قول بیشتر در مورد سفر بازگو می‌شود، ولی در دنیای کسب‌وکار نیز مصداق دارد. زمانی که شما حرکت را متوقف می‌کنید، دیگر رشد نمی‌کنید. اگر احساس می‌کنید همه‌ی اقدامات لازم را برای کسب‌وکار خود انجام داده‌اید و جهان نمی‌تواند نکته‌ی تازه‌ای به شما یاد بدهد، در اشتباه هستید. یادگیری مداوم است که شما را هوشیار و رقابتی نگه می‌دارد.

 

  • هرگز از کنجکاوی دست نکشید

در بسیاری از اپیزودهای برنامه‌ی تلویزیونی آنتونی بوردین، او را می‌بینیم که در یک کشور درحال‌توسعه، در یک رستوران یا اتاق نشیمن شلوغ، غذای آن منطقه را امتحان می‌کند. درحالی‌که معمولاً افراد محلی دور او جمع شده‌اند و با کنجکاوی به این غریبه‌ی آمریکایی نگاه می‌کنند. آنتونی بوردین به استقبال انواع غذاهایی می‌رود که مطلوب فرهنگ او محسوب نمی‌شوند؛ اما به‌ندرت او را اهل تظاهر می‌یابید. کنجکاوی درهای تجربیات جدید را به روی ما باز می‌کند. تا زمانی که از منطقه‌ی راحتی خود خارج نشویم و شرایط متفاوت را آزمایش نکنیم، نمی‌فهمیم چگونه به کارآفرین بهتری تبدیل می‌شویم.

https://bestasianchefs.com/fast-food-launch/

  • با احترام رفتار کنید

یکی از ویژگی‌های درخشان و به‌یادماندنی آنتونی بوردین در مجموعه‌ی No Reservations، احترام او نسبت به سایر فرهنگ‌ها است. او واژه‌ها و آداب‌ورسومی را که حاکی از قدردانی هستند یاد می‌گیرد، همیشه مؤدبانه هر غذایی را که به او پیشنهاد می‌دهند امتحان می‌کند و می‌داند که این خانواده‌ها همیشه نمی‌توانند غذایی را که برای او آماده کرده‌اند، برای خودشان فراهم کنند.

همه‌ی ما اینجا هستیم تا بهترین کاری را که می‌توانیم، انجام دهیم. بنابراین دفعه‌ی بعد که یکی از کارمندان اشتباهی مرتکب می‌شود، یا یک مشتری تاریخ قرار را فراموش می‌کند، یا حتی اگر کسی شما را می‌رنجاند، آرامش بیشتری داشته باشید و برای او احترام قائل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

blank