وبلاگ گروه سرآشپزان آسیا

آموزش آشپزی | راه اندازی فود کورت | راه اندازی فست فود | راه اندازی کافی شاپ
خانهپروژه های انجام شدهسرمایه گذاری بخش خصوصی در گرگان استان گلستان
راه اندازی هتل گرگان

با استعانت از پرودگار متعال گروه سرآشپزان آسیا موفق به  راه اندازی بخش نوشیدنی و پذیرایی هتل سرای هتل بوتیک سرای خان گرگان گردید. این پروژه یکی از ده ها پروژه های گروه سرآشپزان آسیا در زمینه راه اندازی می باشد که در استان گلستان، گرگان توسط میراث فرهنگی با سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح گردید و باعث نجات یکی دیگر از بافت های تاریخی در گرگان (استرآباد) گردید و روحی تازه به این منطقه ی تاریخی بخشید که امیدواریم در آینده ای نه چندان دور به توسعه و جذب هر چه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی منجرو گردد.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان با اشاره به این که ورود بخش خصوصی موجب تحول در بافت‌تاریخی گرگان (استرآباد) شده است، گفت: دو خانه تاریخی در این بافت که به واحد های اقامتی و پذیرایی تبدیل شده است در سفر وزیر میراث فرهنگی افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط‌ عمومی و امورفرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، ابراهیم کریمی امروز جمعه 8آذرماه با اشاره به ظرفیت‌های بافت تاریخی گرگان برای جذب گردشگر اظهارداشت: بافت تاریخی گرگان به عنوان اولین بافت کل کشور در سال 1310 به شماره 41 ثبت آثار ملی شد و این بدان معنی است که از همان ابتدا این بافت به عنوان یک اثر ارزشمند محسوب شده است.

راه اندازی هتل سرای خان گرگان (1)

او با بیان اینکه بافت تاریخی گرگان پس از چندسال یکی از پایلوت‌های سرمایه‌گذاری برای جذب گردشگر شده است، بیان کرد: سیاست ما درباره بافت تاریخی، تملک ساختمان نیست و بهره مندی از توان بخش خصوصی یک از اولویت های اداره کل میراث فرهنگی گلستان است.

مدیرکل میراث فرهنگی گلستان تصریح کرد: امروز با موجی از تقاضاها در بافت تاریخی گرگان مواجه هستیم. برخی از سرمایه‌گذاران بناهای تاریخی محدوده بافت را تملک و اقدام به مرمت آن کرده‌اند.

کریمی با اشاره به پروژه های قابل افتتاح در سفر دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی به گلستان گفت: خانه تاریخی رضا قلی نژاد با حجم سرمایه گذاری 30000 میلیون ریال و اشتغالزایی برای 15 نفر به واحد پذیرایی تبدیل و آماده بهره‌برداری است.

راه اندازی هتل سرای خان گرگان

او اضافه کرد: خانه تاریخی شفیعی نیز از دیگر پروژه‌های بافت تاریخی است که با 2000 میلیون ریال به واحد اقامتی تبدیل شده است و با 10 اتاق، 30 تخت و اشتغال 15 نفر در نیمه آذرماه با حضور دکتر مونسان افتتاح خواهد شد.

کریمی گفت: دستگاه‌‌های دیگری از جمله شهرداری، راه و شهرسازی نیز برای احیای بافت تاریخی گرگان پای کار آمده‌اند و جداره‌سازی و پیاده‌روسازی در این مناطق در حال انجام است.

منبع :  http://www.golestanchto.ir/show.php?id=11242

مطالب مرتبط

نظری بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند