راه اندازی رستوران

مشاوره و راه اندازی رستوران فرنگی

امروزه با افزایش حجم سفرهای خارجی شاهد این هستیم که روز به روز تحولاتی در تلفیق و تبادل فرهنگ ها ایجاد می شود و این باعث می شود بتوانیم از این مبحث برای یک تجارت و سرمایه گذاری سود آور که امروزه درجهان بسیاری از آن سود می برند صحبت کنیم.

در زمان قدیم و با مشکلات مسافرتی و معیشتی این امکان وجود نداشت که به راحتی بتوان به یک کشور سفر کرد و از آداب و رسوم آنها مطلع شد اما در این زمان شما می توانید حتی با یک سفر چند ساعته به کشوری دیگر سفر کنید و با فرهنگ آنها آشنا شوید.

غذا عنوان یک رکن را در فرهنگ هر ملیتی دارد و خود دارای جاذبه های بسیاری است با بررسی و مطالعه می توان دریافت که کشور فرانسه بعنوان مهد آشپزی در جهان محسوب میشود و با داشتن سرآشپزان بزرگی همچون آگوست اسکوفیر (پدرآشپزی جهان) تحولات عظیمی را در فرهنگ غذائی جهان ایجاد کرده است و با دارا بودن بزرگترین دانشگاه های آشپزی در کل دنیا سعی در ترویج فرهنگ غذائی خود و سبک های آشپزی دیگر کشورها دارند.

مراحل راه اندازی رستوران فرنگی توسط هلدينك گروه سرآشپزان آسيا (پلان اجرایی):

1. بازدید از پروژه، عکسبرداری، فیلمبرداری و متراژ برداری جهت تهیه نقشه های اولیه و پلان طراحی جهت ایجاد پیش نیازها، ظرفیت های مناسب و مطابق با پروژه.

2. تفکیک طراحی قسمت های مختلف همچون فضای بیرونی، آشپزخانه، سالن، لابی و رسپشن، انبار و سردخانه ها، بخش لاندری، لاکر و… و شروع بکار پروژه های اجرایی.

3. ایجاد پیش نیازهای لازم در قسمت های مختلف پروژه همچون آب، برق تک فاز و سه فاز، گاز، تلفن، سیستم تخلیه و فاضلاب، سیستم سانتریفیوژ و تهویه، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، اتصالات کابل های شبکه و اینترنت و

4. نام گذاری مجموعه و طراحی لوگو، ایجاد صفحات اجتماعی و ایجاد شبکه های بازاریابی و فروش جهت بالا بردن ظرفیت های فروش پس از زمان افتتاحیه.

5. طراحی منو های غذایی، نوشیدنی و دسرها با ارائه رسیپی کارد و کاست کنترل و با در نظر گرفتن تناسب قیمت منطقه ای به همراه بالاترین سطح کیفی غذاها، نوشیدنی ها و ارائه سرویس دهی.

6. سفارش و تامین خرید مبلمان، ظروف و کلیه وسایل مربوط به بخش پذیرایی و سرویس دهی و چیدمان این وسایل بر اساس نقشه های از پیش طراحی شده.

7. سفارش پک ها و ظروف یکبار مصرف و بیرون بر حسب منو با لوگو مجموعه.

8. ارائه لیست تجهیزات و ادوات آشپزخانه و نقشه اجرایی به همراه جانمایی تجهیزات.

9. تامین خرید تجهیزات و ادوات آشپزخانه و قسمت های غذا و نوشیدنی و تجهیز این قسمت ها بر اساس پلان اولیه.

10. گزینش پرسنل قسمت های مختلف و تایید صلاحیت این پرسنل و انجام مقدمات اداری همچون استعلام سوء پیشینه، عدم اعتیاد، اخذ کارت بهداشت و بهداشت اصناف و … تنظیم قراردادهای شغلی و منابع انسانی.

11. سفارش و خرید لباس پرسنل قسمت های مختلف، نشان سینه با لوگو رستوران (بج سینه)، نشان نام پرسنل بر روی لباس با لوگو رستوران (نیم تگ اسم).

12. آموزش استانداردهای بهداشتی، حرفه ای و کلیه موارد مربوط به منوهای غذایی و نوشیدنی اعم از گارنیش های غذاها و نوشیدنی ها و اصول پذیرایی و میزبانی.

13. ارائه لیست تمامی مواد اولیه غذایی همچون مواد پروتئینی، اقلام خشک و شوینده ها و… به همراه منابع تامین خرید با قیمت مناسب و کیفیت عالی.

14. خرید تمامی مواد اولیه بر حسب اولویت های زمانی (مثلا اقلام پر مصرف و خشک که قابلیت نگهداری دارند در مقادیر بیشتر و برای بلند مدت خرید گردند).

15. تبلیغات محیطی و اعلام روز افتتاحیه رستوران.

16. مرحله پخت آزمایشی جهت آموزش های نهایی و تایید کنترل نهایی طعم و کیفیت محصولات.

17. آماده سازی و پس داهی گیری تمام آیتم های غذا و نوشیدنی جهت افتتاحیه.

18. برگزاری افتتاحیه مجموعه در بالاترین سطح کیفی.

19. آموزش های تکمیلی ضمن کار و نظارت بر تداوم کیفیت و استانداردهای از پیش تعیین شده.

20. پشتیبانی مستمر.

 

تلفن های تماس جهت راه اندازی رستوران :     02144821382   –    09127152702

مراحل راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران توسط هلدينك گروه سرآشپزان آسيا

از طرفی کشورهای دیگری همچون ایتالیا، امریکا، مکزیک، ژاپن و چین، لبنان وجود دارند که دارای سبک های آشپزی منحصر بفردی هستند. با در نظر گرفتن این اطلاعات سرمایه گذارانی هستند که تمایل دارند یک رستوران فرنگی لوکس و درعین حال باکیفیت غذا و سرویس دهی عالی دایر کنند، برای چنین کاری ابتدا باید خط مشی و هدف خودرا مشخص کنید که چگونه رستورانی و با چه سبک غذائی میخواهیم داشته باشید، برای مثال شخصی تمایل دارد رستورانی مراکشی دایر کند و یا ممکن است افراد دیگری وجود داشته باشند که بخواهند روی منو ایتالیائی کار کنند، مهم این است که شما به عنوان یک سرمایه گذار این حق انتخاب را داشته باشید تا بدانید در رستوان خود می خواهید از چه سبک غذائی در منو رستورانتان استفاده کنید و حتی کسانی هستند که تمایل دارند یک مجموعه رستورانی یا فود کورت داشته باشند و غذاهای چندین کشور را در منو خود بگنجانند. واقعاٌ باید این نکته را در نظر داشت که موفقیت یک رستوران بستگی به یک سری کارهای زیر بنائی و برنامه ریزی دقیق دارد.

گروه سرآشپزان آسیا با 20 سال سابقه فعالیت و مدیریتی در ایران و خارج از کشور در زمینه غذاهای ایرانی و سنتی، فرانسوی، ایتالیائی، مکزیکی، عثمانی (ترکیه ای)، ژاپنی و چاینیز، عربی (مراکش ، لبنان ، مصر ) و سایر غذاهای ملل این حق انتخاب را بصورت کامل شما میدهد تا بتوانید با مشاوره رایگان و بهره گیری از تجارب ما رستورانی لوکس با بالاترین سطح کیفی دایر کنید.


راه اندازی کافی شاپ - راه اندازی هتل - راه اندازی رستوران - راه اندازی فست فود

راه اندازی کافی شاپ - راه اندازی رستوران - راه اندازی فست فود خود را به ما بسپارید.