راه اندازی رستوران

مشاوره و راه اندازی رستوران ایرانی

راه اندازی رستوران ایرانی

کشور ایران مهد تمدن و فرهنگ و یکی از قطب های غذائی جهان با تنوع غذائی بسیار زیاد بدلیل 4 فصل بودن کشور عزیزمان می باشد و درعین حال ممکن است ما از این موضوع  مطلع نباشیم که بسیاری از کشورهای حومه ایران همچون کشورهای عربی، روسیه، تاجیکستان، غزاقستان، آذربایجان و… فرهنگ غذائی شان تاثیر پذیرفته از فرهنگ غذائی ماست.

نواحی ایران با تنوع  گونه های گیاهی، محصولات دریائی، انواع گوشت ها و سبزیجات فراوان و منحصر بفرد که ممکن است در هیچ جای دنیا پیدا نشود دارای غذاهائی با طعم و عطر عالی می باشد. از این رو ما می توانیم در زمینه راه اندازی رستوران ایرانی و سنتی ایده های بسیار زیادی داشته باشیم و با تبدیل این ایده ها به توانائی میتوانیم رستورانهائی با بالاترین سطح کیفی، تنوع  و سودآوری دائر کنیم.

تاکید گروه سرآشپزان آسیا بر تداوم کیفیت مبتنی بر کار گروهی می باشد و باید این موضوع را مد نظر داشته باشیم که  قسمتهای مختلف یک رستوران مانند دانه های زنجیر می باشند که تداوم آنها تنها با اتصال و استحکام آنها در کنار هم میسر است از این رو ما قسمت اعظم توانمان را روی برنامه ریزی و آموزش حرفه ای قسمت های مختلف متمرکز کرده ایم.

عده ی زیادی از سرمایه گذاران و رستوران داران بر این باورند که غذاهای خوب ایرانی فقط شامل کباب ها و بخش کوچکی از غذاها می باشد و توانشان را روی این بخش متمرکز می کنند و بدلیل مشابه بودن منو بسیاری از رستوران ها مردم از رستوران هائی استقبال می کنند که تنوع غذائی شان بیشتر باشد ما هم بر این باوریم که باید منو یک رستوران خوب تنوع و قیمت متعادل داشته باشد تا بتوان سطح بیشتری از میهمانان را جذب کرد و این باعث سود آوری بالاتری می شود.

مراحل راه اندازی رستوران ایرانی توسط هلدينك گروه سرآشپزان آسيا (پلان اجرایی):

1. بازدید از پروژه، عکسبرداری، فیلمبرداری و متراژ برداری جهت تهیه نقشه های اولیه و پلان طراحی جهت ایجاد پیش نیازها، ظرفیت های مناسب و مطابق با پروژه.

2. تفکیک طراحی قسمت های مختلف همچون فضای بیرونی، آشپزخانه، سالن، لابی و رسپشن، انبار و سردخانه ها، بخش لاندری، لاکر و… و شروع بکار پروژه های اجرایی.

3. ایجاد پیش نیازهای لازم در قسمت های مختلف پروژه همچون آب، برق تک فاز و سه فاز، گاز، تلفن، سیستم تخلیه و فاضلاب، سیستم سانتریفیوژ و تهویه، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، اتصالات کابل های شبکه و اینترنت و

4. نام گذاری مجموعه و طراحی لوگو، ایجاد صفحات اجتماعی و ایجاد شبکه های بازاریابی و فروش جهت بالا بردن ظرفیت های فروش پس از زمان افتتاحیه.

5. طراحی منو های غذایی، نوشیدنی و دسرها با ارائه رسیپی کارد و کاست کنترل و با در نظر گرفتن تناسب قیمت منطقه ای به همراه بالاترین سطح کیفی غذاها، نوشیدنی ها و ارائه سرویس دهی.

6. سفارش و تامین خرید مبلمان، ظروف و کلیه وسایل مربوط به بخش پذیرایی و سرویس دهی و چیدمان این وسایل بر اساس نقشه های از پیش طراحی شده.

7. سفارش پک ها و ظروف یکبار مصرف و بیرون بر حسب منو با لوگو مجموعه.

8. ارائه لیست تجهیزات و ادوات آشپزخانه و نقشه اجرایی به همراه جانمایی تجهیزات.

9. تامین خرید تجهیزات و ادوات آشپزخانه و قسمت های غذا و نوشیدنی و تجهیز این قسمت ها بر اساس پلان اولیه.

10. گزینش پرسنل قسمت های مختلف و تایید صلاحیت این پرسنل و انجام مقدمات اداری همچون استعلام سوء پیشینه، عدم اعتیاد، اخذ کارت بهداشت و بهداشت اصناف و … تنظیم قراردادهای شغلی و منابع انسانی.

11. سفارش و خرید لباس پرسنل قسمت های مختلف، نشان سینه با لوگو رستوران (بج سینه)، نشان نام پرسنل بر روی لباس با لوگو رستوران (نیم تگ اسم).

12. آموزش استانداردهای بهداشتی، حرفه ای و کلیه موارد مربوط به منوهای غذایی و نوشیدنی اعم از گارنیش های غذاها و نوشیدنی ها و اصول پذیرایی و میزبانی.

13. ارائه لیست تمامی مواد اولیه غذایی همچون مواد پروتئینی، اقلام خشک و شوینده ها و… به همراه منابع تامین خرید با قیمت مناسب و کیفیت عالی.

14. خرید تمامی مواد اولیه بر حسب اولویت های زمانی (مثلا اقلام پر مصرف و خشک که قابلیت نگهداری دارند در مقادیر بیشتر و برای بلند مدت خرید گردند).

15. تبلیغات محیطی و اعلام روز افتتاحیه رستوران.

16. مرحله پخت آزمایشی جهت آموزش های نهایی و تایید کنترل نهایی طعم و کیفیت محصولات.

17. آماده سازی و پس داهی گیری تمام آیتم های غذا و نوشیدنی جهت افتتاحیه.

18. برگزاری افتتاحیه مجموعه در بالاترین سطح کیفی.

19. آموزش های تکمیلی ضمن کار و نظارت بر تداوم کیفیت و استانداردهای از پیش تعیین شده.

20. پشتیبانی مستمر.

 

تلفن های تماس جهت راه اندازی رستوران :     02144821382   –    09127152702

مراحل راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران

گروه سرآشپزان آسیا میتواند در زمینه مشاوره، تجهیز و راه اندازی رستوران ایرانی و سنتی با تجربیات خود و با برنامه ریزی دقیق و اجرای طرح با توانائی بالا پشتیبان سرمایه شما باشد و شما عزیزان و سرمایه گذاران و رستوران داران میتوانید با تکیه برتجارب علمی و عملی 20 ساله گروه سرآشپزان آسیا در جهت ارتقاء سطح سودآوری و کیفیت خود استفاده کرده و همچون دیگر رستوران های راه اندازی شده توسط  گروه سرآشپزان آسیا به برندی برتر تبدیل گردید.

راه اندازی رستوران – راه اندازی رستوران سنتی – راه اندازی کافه رستوران

توسط هلدينك گروه سرآشپزان آسيا

با مدیریت سرآشپز مهدی حصاری منش

تلفن های تماس:     02144821382   –    09127152702


راه اندازی کافی شاپ - راه اندازی هتل - راه اندازی رستوران - راه اندازی فست فود

راه اندازی کافی شاپ - راه اندازی رستوران - راه اندازی فست فود خود را به ما بسپارید.