راه اندازی رستوران

راه اندازی فست فود

راه اندازی فست فود توسط گروه سرآشپزان آسیا انجام می شود. جهت دریافت مشاوره با شماره 09127152702 تماس بگیرید.

راه اندازی فست فود بد نیست به شرطی که محصولات سالم و با کیفیت ارائه دهد.     

راه اندازی فست فود

با این شعار گروه سرآشپزان آسیا امروز میخواهیم بحث خود را آغاز کنیم.

امروزه با سرعت گرفتن تمام مشاغل در دنیا و تغییر در سبک زندگی ها بسیاری از شرایط نیز رو به تغییر است، بخصوص که مردم برای وقت و زمان نسبت به گذشته ارزش بیشتری قائل میشوند. از این رو حتی زمان صرف کردن وعده های غذائی هم سرعت گرفته و بسیارند کسانی که تمایل دارند غذای خود را سرکار خود میل کنند، بخصوص وعده ناهار که بیشتر افراد سرکار هستند و مستلزم این است که غذای خود را سریع میل کنند و به سرکار خود برگردند، با انتشار این روند زندگی بسیاری از خانواده ها در وعده شام هم برای راحت تر بودن به فست فود یا رستوران میروند تمام این توضیحات برای این بود که واقعا به اهمیت استفاده مردم از رستورانها و بخصوص فست فودها پی برده شود، اما متاسفانه شاهد هستیم که خصوصاٌ در ایران در فست فودها از مواد اولیه ناسالم استفاده میشود و بیشتر غذاها از میزان زیادی چربی برخوردارند و کم هستند رستورانهایی که به فکر غذای سالم باشند. اگر بخواهیم با یک نگاه تیزبینانه در بین فست فودها ( راه اندازی فست فود ) بررسی انجام دهیم، می بینیم که سیر تکاملی مصرف کننده بودن رستورانها و فست فودها هر روز رو به افزایش است و کمتر رستورانی را میبینیم که سعی دارد مواد اولیه پروتئینی، سس ها و بسیاری از محصولات مصرفی خود را تولید کنند.

مراحل راه اندازی فست فود توسط هلدينك گروه سرآشپزان آسيا (پلان اجرایی):

1. بازدید از پروژه، عکسبرداری، فیلمبرداری و متراژ برداری جهت تهیه نقشه های اولیه و پلان طراحی جهت ایجاد پیش نیازها، ظرفیت های مناسب و مطابق با پروژه.

مراحل راه اندازی رستوران

2. تفکیک طراحی قسمتهای مختلف همچون فضای بیرونی، آشپزخانه، سالن، لابی و رسپشن، انبار و سردخانه ها، بخش لاندری، لاکر و… و شروع بکار پروژه های اجرایی.

3. ایجاد پیش نیازهای لازم در قسمت های مختلف پروژه همچون آب، برق تک فاز و سه فاز، گاز، تلفن، سیستم تخلیه و فاضلاب، سیستم سانتریفیوژ و تهویه، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، اتصالات کابلهای شبکه و اینترنت و

4. نام گذاری مجموعه و طراحی لوگو، ایجاد صفحات اجتماعی و ایجاد شبکه های بازاریابی و فروش جهت بالا بردن  ظرفیت های فروش پس از زمان افتتاحیه.

5. طراحی منو های غذایی، نوشیدنی و دسرها با ارائه رسیپی کارد و کاست کنترل و با در نظر گرفتن تناسب قیمت منطقه ای به همراه بالاترین سطح کیفی غذاها، نوشیدنی ها و ارائه سرویس دهی.

6. سفارش و تامین خرید مبلمان، ظروف و کلیه وسایل مربوط به بخش پذیرایی و سرویس دهی و چیدمان این وسایل بر اساس نقشه های از پیش طراحی شده.

7. سفارش پک ها و ظروف یکبار مصرف و بیرون بر حسب منو با لوگو مجموعه.

8. ارائه لیست تجهیزات و ادوات آشپزخانه و نقشه اجرایی به همراه جانمایی تجهیزات.

9. تامین خرید تجهیزات و ادوات آشپزخانه و قسمت های غذا و نوشیدنی و تجهیز این قسمتها بر اساس پلان اولیه .

10. گزینش پرسنل قسمت های مختلف و تایید صلاحیت این پرسنل و انجام مقدمات اداری همچون استعلام سوء پیشینه، عدم اعتیاد، اخذ کارت بهداشت و بهداشت اصناف و … تنظیم قراردادهای شغلی و منابع انسانی .

11. سفارش و خرید لباس پرسنل قسمت های مختلف، نشان سینه با لوگو رستوران (بج سینه)، نشان نام پرسنل بر روی لباس با لوگو رستوران (نیم تگ اسم).

12. آموزش استانداردهای بهداشتی، حرفه ای و کلیه موارد مربوط به منوهای غذایی و نوشیدنی اعم از گارنیشهای غذاها و نوشیدنی ها و اصول پذیرایی و میزبانی.

13. ارائه لیست تمامی مواد اولیه غذایی همچون مواد پروتئینی، اقلام خشک و شوینده ها و… بهمراه منابع تامین خرید با قیمت مناسب و کیفیت عالی.

14. خرید تمامی مواد اولیه بر حسب اولویتهای زمانی (مثلا اقلام پر مصرف و خشک که قابلیت نگهداری دارند در مقادیر بیشتر و برای بلند مدت خرید گردند).

15. تبلیغات محیطی و اعلام روز افتتاحیه رستوران.

16. مرحله پخت آزمایشی جهت آموزشهای نهایی و تایید کنترل نهایی طعم و کیفیت محصولات.

17. آماده سازی و پس داهی گیری تمام آیتمهای غذا و نوشیدنی جهت افتتاحیه.

18. برگزاری افتتاحیه مجموعه در بالاترین سطح کیفی.

19. آموزش های تکمیلی ضمن کار و نظارت بر تداوم کیفیت و استانداردهای از پیش تعیین شده.

20. پشتیبانی مستمر.

تلفن های تماس جهت راه اندازی رستوران :     02144821382   –    09127152702

 

مشاوره و راه اندازی فست فود توسط هلدينك گروه سرآشپزان آسيا

گروه سرآشپزان آسیا با 20 سال سابقه فعالیت عملی و علمی چه در ایران و چه درخارج از کشور با یک سیاست گذاری متفاوت و با یک خط مشی عمیق در بسیاری از رستوران های راه اندازی شده ( راه اندازی فست فود ) سعی بر این داشته تا کمترمصرف کننده باشد و بیشتر تولید کننده یعنی همانطور که در بهترین رستوران های جهان شاهد این هستیم که حتی سبزیجات مصرفی خود را از باغچه خود برداشت میکنند ما هم در این تلاشیم که با بالا بردن میزان تولید در رستوران هم غذای سالم تری به میهمانان ارائه کنیم و هم تا حدود زیادی از هزینه ها بکاهیم و مهمتر اینکه از وابستگی به بسیاری از کارخانجاتی که محصولات بی کیفیت تولید میکنند بکاهیم و با ارائه بهترین سرویس دهی با بالاترین کیفیت محصولات تولیدی و سود دهی و میهمان سالاری رضایت هر چه بیشتر سرمایه گذار را تامین کنیم.

جهت راه اندازی فست فود با ما تماس بگیرید:   02144821382   –    09127152702


راه اندازی کافی شاپ - راه اندازی هتل - راه اندازی رستوران - راه اندازی فست فود

راه اندازی کافی شاپ - راه اندازی رستوران - راه اندازی فست فود خود را به ما بسپارید.