راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران توسط گروه سرآشپزان آسیا تاییدی بر موفقیت و سود آوری سرمایه گذاری شما خواهد بود. ما آمادگی داریم هم در بخش راه اندازی رستوران ایرانی و هم راه اندازی رستوران فرنگی از ابتدا در کنار شما باشیم.

02144338749 – 02144821382 – 09127152702

راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران توسط هلدينك گروه سرآشپزان آسيا

راه اندازی رستوران روندی است مستمر که در طی آن شما یک مجموعه را راه اندازی کرده و به سود دهی می‌رسانید. برخی از عواملی که باید در یک راه اندازی مد نظر قرار داد عبارتند از:

  1. انتخاب محل رستوران: اصلی‌ترین و شاید زمان‌برترین موضوع در راه اندازی رستوران انتخاب محلی مناسب برای اینکار است. محل رستوران موضوعی است که بر روی کل پروژه شما تاثیر گذار است. انتخاب یک محل مناسب که به اصلاح پاخور خوبی نیز داشته باشد از موضوعاتی است که حتما باید به آن توجه کنید. این را هم در نظر داشته باشید که صرفا قرار گرفتن در یک منطقه خوب، ضمانتی برای موفقیت رستوران شما نخواهد بود. به همین دلیل انتخاب محل رستوران نیاز به یک مشاوره و بررسی تخصصی دارد تا بتوان با تکیه بر نیازها و خواسته های شما به یک منطقه با بهترین قیمت و در مقابل با بالاترین بهره‌وری برای شما دست پیدا کرد.
  2. متراژ رستوران: از دیگر مواردی که باید پیش از راه اندازی به آن توجه کرد متراژ رستوران است. اینکه قصد دارید چه خدماتی در رستوران ارائه دهید بر روی انتخاب متراژ رستوران تاثیرگذار است.
  3. طراحی دکوراسیون رستوران: داشتن یک دکور زیبا و چشم نواز می تواند امتیاز مثبتی در موفقیت یک رستوران باشد. گروه ما این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا قبل از هر چیزی، یک طراحی سه بعدی از دکور نهایی خود دریافت کنید و تمامی زیر و بم های محط رستوران خود را پیش از اجرا در مقابل خود داشته باشید.
  4. خرید تجهیزات آشپزخانه: همکاران ما در بخش طراحی دکوراسیون، بخش آشپزخانه رستوران شما را نیز به صورت دو بعدی و سه بعدی طراحی می کنند. این به این دلیل است که نیاز شما برای تجهیزات آشپزخانه برآورد شود. برآورد نیاز شما بر اساس بودجه و همینطور متراژ رستوران شما انجام خواهد گرفت.
  5. خرید مواد اولیه: همکاران ما در هلدینگ سرآشپزان آسیا این آمادگی را دارند تا در ضمینه خرید مواد اولیه رستوران به شما مشاوره تخصصی دهند. خریدی با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت می تواند به شما در جهت رسیدن به سوددهی مناسب یاری رساند.
  6. آموزش پرسنل: باعث افتخار ماست با سرآشپزانی کاملا حرفه ای و کاربلد در طول سال ها همکاری داشته ایم و در مجموعه هلدینگ سرآشپزان آسیا نیز این همکاری مستمر و ادامه دار بوده است. سرآشپزان ما آموزش کافی را به کارمندان شما چه در جهت پخت و پز و چه در جهت اصول صحیح میزبانی و خدمات ارائه خواهند داد.
  7. طراحی منو و قیمت گذاری: از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار که می تواند رستوران شما را زبان‌زد دیگران کند داشتن منویی حرفه و تک است. در پروسه راه اندازی رستوران ما همراه شما خواهیم بود تا به یک منوی ایده‌ال و منحصر به فرد دست یابید.

 

حال زمان افتتاح رستوران شماست. با شما خواهیم بود تا موفقیت خود را شروع کنید.

افتتاح رستوران

02144338749 – 02144821382 – 09127152702

 

کشور ایران مهد تمدن و فرهنگ و یکی از قطب های غذایی جهان با تنوع غذایی بسیار زیاد به دلیل 4 فصل بودن کشور عزیزمان می باشد و درعین حال ممکن است ما از این موضوع مطلع نباشیم که بسیاری از کشورهای حومه ایران همچون کشورهای عربی، روسیه، تاجیکستان، غزاقستان، آذربایجان و… فرهنگ غذایی شان تاثیر پذیرفته از فرهنگ غذایی ماست.

نواحی ایران با تنوع گونه های گیاهی، محصولات دریائی، انواع گوشت ها و سبزیجات فراوان و منحصر بفرد که ممکن است در هیچ جای دنیا پیدا نشود دارای غذاهایی با طعم  و عطر عالی می باشد. از این رو ما می توانیم در زمینه راه اندازی رستوران ایرانی و سنتی ایده های بسیار زیادی داشته باشیم و با تبدیل این ایده ها به توانائی می توانیم رستورانهایی با بالاترین سطح  کیفی، تنوع و سود آوری دائر کنیم.

تاکید گروه سرآشپزان آسیا بر تداوم کیفیت مبتنی بر کار گروهی می باشد و باید این موضوع را مد نظر داشته باشیم که  قسمتهای مختلف یک رستوران مانند دانه های زنجیر می باشند که تداوم آنها تنها با اتصال و استحکام آنها در کنار هم میسر است، از این رو ما قسمت اعظم توانمان را روی برنامه ریزی و آموزش حرفه ای قسمت های مختلف متمرکز کرده ایم.

تعداد زیادی از سرمایه گذاران و رستوران داران بر این باورند که غذاهای خوب ایرانی فقط شامل کباب ها و بخش کوچکی از غذاها می باشد و توانشان را روی این بخش متمرکز می کنند و به دلیل مشابه بودن منو بسیاری از رستوران ها مردم از رستورانهایی استقبال می کنند که تنوع غذایی شان بیشتر باشد ما هم بر این باوریم که باید منو یک رستوران خوب، تنوع و قیمت متعادل داشته باشد تا بتوان سطح بیشتری از میهمانان را جذب کرد و این باعث سود آوری بالاتری می شود.

گروه سرآشپزان آسیا می تواند در زمینه مشاوره، تجهیز و راه اندازی رستوران ایرانی و سنتی با تجربیات خود و با برنامه ریزی دقیق و اجرای طرح با توانائی بالا پشتیبان سرمایه شما باشد و شما عزیزان و سرمایه گذاران و رستوران داران می توانید با تکیه بر تجارب علمی و عملی بالغ بر 20 ساله گروه سرآشپزان آسیا در جهت ارتقاء سطح سودآوری و کیفیت خود استفاده کرده و همچون دیگر رستوران های راه اندازی شده توسط گروه سرآشپزان آسیا به برندی برتر تبدیل گردید.

02144338749 – 02144821382 – 09127152702

جهت مشاهده مراحل راه اندازی رستوران می توانید بر روی همین عنوان کلیک کنید.

راه اندازی رستوران – راه اندازی فست فود – راه اندازی کافی شاپ – راه اندازی هتل توسط هلدینگ سرآشپزان آسیا


راه اندازی کافی شاپ - راه اندازی هتل - راه اندازی رستوران - راه اندازی فست فود

راه اندازی کافی شاپ - راه اندازی رستوران - راه اندازی فست فود خود را به ما بسپارید.